Wpis z mikrobloga

@bizancjo: ale to przewidywany wibor za 3 miesiące (lub 6 lub 1rok)
Za 3 miesiące się wszystko zgodzi. Jak będą za pare lat obniżki stóp to wibor by był niższy od aktualnej stopy. Ale za chwilę zmieniamy na index który działa odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bizancjo: ostatnio ogladalam ten program i jak parka wyskoczyla z tekstem, ze nie czytala umowy kredytowej bo za ciezkim jezykiem napisana to wymieklam.( ͡° ͜ʖ ͡°) idealnie sie w tym kraju ubiera debili w kredyty i tworzy niewolnikow systemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@little_muffin w sumie dużej różnicy nie ma czy przeczytali czy nie xD w moim przypadku ani pośrednik nieruchomości ani pracownicy banku nie rozumieli umowy kredytowej xD

Kilka wieczorów na analizowanie poświęciłem plus pomogła bardzo Pośredniczka Kredytowa chyba jako jedyna z całej ekipy się znała na swojej pracy.

tym bardziej miałem ból dupy za hajs na pośrednika gdzie tylko przeszkadzał nawet umowę przedwstępna która babka mi dała musiałem po nocach poprawiać bo było
  • Odpowiedz
czego się spodziewałes po gościu robiącym zdjęcia smartfonem i wrzucajacymn ogłoszenie na otodom?


@statystyczny_yt:

niewiele wystarczyłoby by nie wprowadzał w błąd i by nie dawał umowy z błędami, ale widać mam za duże wymagania wobec kogoś komu mam przelaćx kasę za zrobienie zdjęć i wrzucenie na OLXa xD
  • Odpowiedz
@pawello987 np było źle podane piętro inaczej określone w KW niż w umowie.

W umowie nie było nawet wpisane kiedy będę mógł się wprowadzić albo jakiś kosmiczny czas w stylu kilku lat.

Brak jakiś terminów

Nie było wpisane że na mieszkaniu nie ma długów np czynsz ogrzewanie a jeśli powstaną sprzedający ma uregulować

Stare załączniki chyba wyciągi kredytowe sprzedającego

Brak informacji jakie dokumenty ma mi sprzedający dostarczyć i w jakim terminie- potrzebne
  • Odpowiedz
@pawello987 z takim posrednikiem to strach nawet bułki kupić xd

Niestety w moim mieście nie było z rynku pierwotnego nic co spełniało moje wymagania. Dziwne bo dwa województwa dalej brat kupił mieszkanie z pierwotnego które by mi odpowiadało :/

Np kuchnia połączona z salonem- mogę przełknąć o ile mogę oddzielić salon od kuchni i w obu pomieszczeniach są okna. U brata tak jest u mnie szukałem i kompletny brak był na rynku
  • Odpowiedz
pracownicy banku nie rozumieli umowy kredytowej xD


@KakaowyTaboret: to jest red alert. Mozesz podwazyc umowe jesli pracownik nie byl w stanie jej wytlumaczyc poprawnie, co jest w sumie urocze. Tak polecialy kredyty frankowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz