Wpis z mikrobloga

#rock #kult #kazik #polskamuzyka
#cultowe (1009/1000)

Kult - Wiara z albumu pt. Ostatnia Płyta (2021)

Naprawdę lubię Kazika i generalnie bardzo doceniam różne pod różnymi szyldami projekty, ale ponieważ pod tagiem nie tylko polecam i się entuzjazmuję, a czasem narzekam i gadam do siebie - to naszła mnie taka ostatnio myśl:

Kult wydawał fajne płyty tylko przez 11 czy 12 lat, a od co najmniej Salonu Recreativo, czyli od 2 dekad nie wydał nic co wpadłoby jednym uchem, ale drugim nie wypadło. Nawet jeśli Kazik ma coś fajnego/trafnego do powiedzenia, to formuła muzyczna która do mnie trafiała, wyczerpała się kiedy byłem nastolatkiem. Obecnego ich kierunku muzycznego to ja nie jestem niestety targetem. Co ciekawe, dwie "przejściowe" dla mnie płyty, czyli Salon Recreativo i Poligono Industrial, to ostatni materiał Kultu z Bananem na pokładzie. Niewykluczone że to on trzymał mnie przy nich wtedy.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cult_of_luna:
Polemizował bym. Polemizowałbym? Nieważne
Dla mnie Poligono i Salon są zdecydowanie meh... Ale z dużą radością powitałem Prosto i Hurra (chronologicznie chyba odwrotnie). Dobry powrót po Ostatecznym... który był w opór dobrym albumem, może najlepszym "demokratycznym" Kultem.
No ale to jest właśnie piękne, że każdy może sobie lubić co chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cult_of_luna "Hurra" to album przy którym odnoszę wrażenie, że czasem można usłyszeć klimaty ich dawnych płyt (a przynajmniej tak było na siplemencie). Potem było "Prosto" i "Wstyd" gdzie już było słabo z wyłączeniem kilku utworów które zaprezentowano na wydawnictwie z 2013. A teraz była "Ostatnia Płyta" która pomimo, że są na niej i dobre i gorsze kawałki to jednak jest dość dobrym dokonaniem i może sprawiać radość w odbiorze
@cult_of_luna: Zabawna jest ta anegdotka (sytuacja pewnie miała miejsce) związana z odejściem Banana z Kultu xD

"Hurra!" jest chyba ostatnią naprawdę dobrą płytą, która odróżnia się od kolejnych, a ma to coś z poprzednich.
@pekas: nie wiem czy dobrze kojarzę - chciał komuś #!$%@?ć o jakąś błahostkę? :) IMO to jakiś taki pretekst, na tyle na ile znam zależności i sposób pracy w zespole w tamtym czasie, było po prostu albo on, albo oni. Ktoś musiał znaleźć się poza zespołem i trudno żeby byli to oni ;) Co nie zmienia faktu że szanuję że miał jakiś tam pomysł i myśl przewodnią związaną z muzyką Kultu.
@cult_of_luna:

Kazik: "Podłożem nie są żadne różnice artystyczne, które owszem występowały lecz to nie powód by zrywać z kimś współpracę. Proza jest bardziej banalna. Wczoraj rano w aucie miała miejsce kuriozalna awantura o miejsce, podczas której Wiertarka o mało nie dostał w tubę. Poziom agresji Krzycha był tak wysoki, że reszta kapeli i techniczni uciekli z auta. Mnie przy tym jeszcze nie było, ale gdy wyszedłem z klatki do auta wszyscy