Wpis z mikrobloga

Mija już półtora miesiąca od kiedy Ukrainka wjechała we mnie i tak jeżdżę w uszkodzonym aucie, a idzie zima więc chciałbym zrobić auto żeby nie wdała się rdza. PZU (korespondent ukraińskiego ubezpieczyciela IG TAS PJSC) wyceniło ponad miesiąc temu szkodę na X kwotę, wysłałem kilka dni temu odwołanie że koszt naprawy + utracona wartość auto jest ponad 4x wyższa więc jeśli mają mi tyle wypłacić to oddaję auto do ASO. Dostałem od nich następującą informację i nic w tej sprawie nie ruszyło

MY W TEJ SPRAWIE POZYSKAMY NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

Potwierdzenie gwarancji ubezpieczeniowych przez zagranicznego ubezpieczyciela

Notatkę policyjną

Napisaliśmy już do policji, aby przekazała nam notatkę. Czasami zdarza się, że policja wydaje ją uczestnikom wypadku. Jeśli otrzymał Pan taką notatkę – prosimy nam ją przekazać.


Plus to

Informacje dodatkowe:

Ustalenie wysokości szkody nie jest decyzją o wypłacie odszkodowania.

Odszkodowanie wypłacimy po ustaleniu odpowiedzialności.


Ile czasu realnie w tej chwili trwa wypłata odszkodowania jeśli sprawcą jest Ukrainiec? Normalnie to zajmuje góra 10 dni i już powinna być wypłacona przynajmniej zaproponowana kwota.

#oc #motoryzacja #ukraina #odszkodowanie #pzu
Instynkt - Mija już półtora miesiąca od kiedy Ukrainka wjechała we mnie i tak jeżdżę ...

źródło: comment_1666096556ewq9o3o87NTtOaKvHH7bNM.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Instynkt: OC na Ukrainie rządzi się swoimi prawami, to co dla nas jest normą dla nich jest czymś dziwnym. Z tego co gadałem z kilkoma Ukraińcami, to u nich każda firma oferuje inną sumę ubezpieczenia OC więc na pewno to muszą sprawdzić w obawie przed przekroczeniem limitu :)

Dodatkowo na Ukrainie trwa wojna, więc nie licz na normalne funkcjonowanie tamtej firmy i że sprawnie odpowiedzą.
  • Odpowiedz
@sayanek: @Instynkt: a #!$%@? co ma do tego ukraina, to pzu wypłaca, a potem zwrot do ukrainskiego ubezpieczyciela prosi. pzu leci w #!$%@? caly czas cale zycie, numer do agenta ktory jest do twojej zgody to minimum, dzwonic, wysylac ponaglac, zazwyczaj na wszystko sie zgadzaja w momencie zlozenia przedsądowego wezwania do zapłaty.
  • Odpowiedz
@rmk93: jak maja wypłacić, skoro nie wiedzą jakie OC i do jakiej kwoty miał sprawca, to nie jest zgłoszenie z kraju w systemie zielonej karty (kraju gdzie nie trzeba takowej wykupywać żeby wjechać na naszych blachach), bo w tych krajach OC z SU jak u nas to minimum (taki wymóg wstąpienia do systemu). Tak więc muszą najpierw potwierdzić co i jak.
  • Odpowiedz