Wpis z mikrobloga

Czy Waszym zdaniem jest sens kupowania mieszkania na wynajem obecnie? Mam jakieś 400 000 oszczędności i zastanawiam sie nad kupieniem jakiegoś 2-3 pokojowego mieszkania do remontu. Do miasta wojewódzkiego w jakim planuję kupić nieruchomość przeprowadza się osoba z mojej rodziny i mogłabym jej wynajmować (dzięki temu odpadałoby użeranie się z lokatorami). Aktualnie pieniądze trzymam w obcych walutach, trochę w etf na giełdzie. Odpada inwestycja w biznes, bo nie mam pomysłu, szczególnie, że mam stabilną pracę. Z drugiej strony ceny obecnie są jeszcze wysokie, czy można liczyć na spadki? Poza tym mam już jedno mieszkanie, które wynajmuję. #nieruchomosci #inwestycje
  • 22
  • Odpowiedz
@Sibu: Niestety wiem. Trochę nie widzi mi sie inwestowanie w nieruchomość, z drugiej strony trzymanie kasy w walucie też jest takie sobie przy obecnej inflacji.
  • Odpowiedz
@PilotBombowca: Spadków na olx nie widzę, ale w ostatnim czasie dzwoniłam po niektórych interesujących mnie ogłoszeniach i nastawienie sprzedających zupełnie inne. Są mili, zdarzało się, ze ktoś oddzwonił z dodatkowymi informacjami. Zupełnie inne podejście niż rok temu, kiedy też się orientowałam. Myślę, ze ceny raczej tak mocno nie spadną. Ale będzie większe pole do negocjacji.
  • Odpowiedz
@Kolczaneiro: Mam małą lokatę w pl, ale długoterminowo złotówka chyba nie jest dobrą formą oszczędzania :( Inflacja jest o wiele wyższa niż oprocentowanie na lokatach czy kontach oszczędnościowych. Zagranicznych lokat nie mam, zresztą z tego co wiem na zachodzie nie ma takiego oprocentowania. Z kolei w 2015 roku kupiłam mieszkanie na wynajem za 240 tysięcy, aktualnie jest warte o wiele więcej. Dodatkowo w trakcie je wynajmowałam i również trochę kasy
  • Odpowiedz
@Kolczaneiro:

Dokladnie, lokate zwiniesz szybko, a na mieszkanie mozesz szukac chetnego miesiacami. Z lokata nie musisz sie potem bujac a z mieszkaniem jednak tak - to te warto wziac pod uwage czy sie ma sily na taka zabawe w landlorda. Z ta wwartoscia to tez bym nie przesadzal, nie bedzie chetnego i sobie mozna wartosc wsadzic do kibla.
  • Odpowiedz