Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
hej Mireczki, jakiś plan treningowy polecacie na #szosa
obecnie vo2max 55 I FTP 230 według garmina. do pracy jadę 5km codziennie i niestety jest to za mało żeby robić progress.
są jakieś ciekawe plany na #zwift czy brać #trainerroad?
ogólnie krecenie w domu jest dla mnie mega nudne ale muszę trochę km nadrobić (w Norwegii sezon krótki)
cel za półtora roku: styrkeprøven ;-) (550km ze średnia min 20km/h bym chciał :-D)

dzięki
  • 14
@ulath:
Jedną z najważniejszych rzeczy w jeździe w Z2 jest to żeby nie wychodzić ponad Z2. Jak już wyjdziemy ponad Z2 to organizm potrzebuje nawet do 30 minut żeby z powrotem powrócić do równowagi. Mięśniom łatwiej jest spalać glukozę i jak już aktywujemy szlaki glikotyczne, to powrót do beta oksydacji (metabolizm tłuszczy który chcemy rozwijać) jest utrudniony.
@dablju_: No i koniec śmieszkowania (,) #pdk
Jestem hejterem spolaryzowanego treningu u amatorów.
Bo chłop się zanudzi i mało z tego zysku będzie miał.
W przeciwieństwie do jakiegoś funu z kolarstwa, odwiedzania różnych stref mocy itd.
Bo chłop się zanudzi i mało z tego zysku będzie miał.


@TypowyXD:
No trudno, jak się chce trenować to nie ma zmiłuj. Trzeba się poświęcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem hejterem spolaryzowanego treningu u amatorów.


Trener Tadeja Pogačara i UAE Team Emirates mówi że trening spolaryzowany jest najlepszy, nawet dla amatorów, no ale wykopek się jednak nie zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TypowyXD: dla pedałowanie w domu jest mega nudne ale akurat jestem na studiach i mam dużo wykładów do obejrzenia więc może się jakoś uda
@i-marszi: dokładnie, nie ma zmiłuj, trzeba pedałować i tyle :-)
na razie chyba zacznę 3x z2 i 1x z4 w tygodniu. widzę że trainer Road ma jakieś plany więc chyba tam spróbuję
dzięki :-)
@i-marszi: tak jak polscy trenerzy kolarstwa czy triathlonu mówią i dają jednostki z niską kadencją bo to na siłę, a na siłowni to są specyficzne ćwiczenia funkcjonalne dla kolarzy, które kolarz powinien robić. Nieprawdaż?

Nigdy nie dowiesz się prawdy od zawodowego trenera kolarstwa bo na tym polega jego praca. Na każdego może działać co innego. A złoty środek W postaci spolaryzowanego treningu dla wszystkich to śmiech na sali
@ulath:
Zacznij Z2 od 40minut, bez problemu to wytrzymasz. I co tydzień dokładaj po trochu, tak jak z gotującą żabą :) Raz w tygodniu spróbuj wyjść na zewnątrz na jakąś dłuższą jazdę. Im bliżej sezonu, tym interwały rób coraz krótsze i coraz intensywniejsze. Warto też dodać raz dwa tygodnie jakiś trening HIIT. A jak będzie blisko sezonu to raz interwały 3m w górze Z5 i raz HIIT.
Ale najważniejsze obserwuj swoje