Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego noża do krojenia głównie warzyw czasem mięsa. W późniejszym czasie dokupię ostrzałkę. Fajnie jakby był ostry i nie tępił się szybko. Do tej pory miałem fiskars za 50 zł ( ale zaginał ) byłem nawet zadowolony Jednak chcę coś lepszego
najlpeiej coś ok 100 zł Jak naprawdę warto to i do 150. Używany tez wchodzi w grę.
Ciekawe wpisy znalazłęm od
@duozoner @gdziemojimbuspiatka

#noze #gotowanie #kuchnia
  • 19
@swietlik2012: Do krojenia głównie warzyw, czasem mięsa? To jak: potrzebuję pojazdu głównie do wożenia obornika na pole, czasem w sobotę na Nurburgringu polatać :)

Cena/jakość bardzo dobrze wypada Victorinox, ostrze około 15-17 cm, nierdzewka, bez brody, dobrze wyważone modele - u mnie jeden śmiga jedenasty rok! Tylko nie daj się wkręcić w żadne damasceńskie santoku z allegrogo ;)

https://www.militaria.pl/victorinox/noz_kuchenny_victorinox_-_noz_szefa_kuchni_5_2063_20_p68775.xml
Jesli tak trudne czy wymagające doświadczenia to wole opcję drugą


@swietlik2012: czasochlonne i jaknajbardziej wymagajace doswiadczenia. Szwagier byl szefem kuchni (byl bo sie przebranzowil i teraz pracujemy razem) Zawsze jak mialem jakies pytania to pytalem jego. I kiedys wlasnie rozmowa zeszla na temat nozy. I to on mnie uswiadomil jak to wyglada. Stwierdzil ze owszem fajnie jest miec noz co sie ciezko tepi. Ale rownie ciezko sie go potem ostrzy -
jakie noże do warzy używacie ?


@swietlik2012: Ja w domu nie gotuje od jakis 6-7 lat (nawet lodowki nie mam :P) ale jak jeszcze gotowalem to mialem fiskarsa. Szwagier stwierdzil ze jest ok ale dla niego zbyt lekki. On woli ciezsze. Niechcialbys widziec jego nozy :) (mial prywatne to jak sie zwalnial to zabral) Ceny tez raczej bys nie chcial znac :P Nie wiem co to jest ale robi wrazenie :)
@swietlik2012: Hej hej. w niskiej cenie zawsze będę polecał victorinoxy. Dla osób, które nie mają doświadczenia z nożami nie będzie różnicy w nożu za 2k czy w nożu za 150 pln poza oczywistą różnicą estetyki. Ktośtam wyżej pisało nożach łątwo ostrzących i trudno ostrzących - to też się tyczy tylko noży drogich najczęściej japońskich z jednostronną krawędzią tnącą - klik i tu rzeczywiście ostrzyć go trzeba umieć. Ale dla reszty noży