Wpis z mikrobloga

@Pantegram: dokladnie nie wiem, bede dzisiaj to moge wymirzyc dokladnie, ale gleobkosc na oko z 15-17 cm. po lewej jest komin. miejsca za wiele nie ma. myslalem o lamelach, ale panel jeden daje do pokoju na tv. w sumie taki naroznik z lameli byłby spoko ale to koszt :) moze po prostu wieszak jeden/dwa obok nad gniazdkiem i tyle. aha juz jest wyrównane gk na biało ładnie :) gniazdko czarne.
@presburger: Lamel ma jakieś 2 cm głębokości, więc IMO bez sensu, bo to wnęki nie zakryje...

Na taką głębokość najlepiej zrobić zabudowę z półkami, może być taka z otwieranymi drzwiczkami (drzwi przesuwne się nie zmieszczą) To dobra głębokość na półkę na buty, na kapelusze, czapki, szaliki, jakieś kartony ogólnie z sezonowymi rzeczami
To też dobra głębokość na wieszaki na kurtki, ale trochę za mała na siedzisko, które trzeba by było wysunąć
@Pantegram: dzieki za rady, ale moja wneka jest znacznie mniejsza, wieczorkiem pomierze dokladnie. myslalem o tych panelach welurowych. szafka na buty nie wejdzie, za mała głębokosc a wlasnie nie chce zeby cos wystawało, bo i tak przedpokoj jest mały, wąski 1,30 jako szerokosci
@presburger: Półki na buty mogą być montowane pod kątem, nie muszą być na płasko:
https://selsey.pl/p/6291/szafa-obrotowa-hatysa-buciarka?gclid=Cj0KCQjwnbmaBhD-ARIsAGTPcfX-nNEk7r0TcEfPQMilfeXF2gzJ2X7ckZ8Fhovuf2GE0Gd3CBylNKEaAlIEEALw_wcB

Są też takie fajne zawiasy specjalnie na buty, ale jak jest 15 cm to pewnie faktycznie będzie za mało:
https://allegro.pl/oferta/obrotnica-dwurzedowa-zawias-do-szafki-na-buty-9633193204

Pomyśl może czy nie wysunąć tego siedziska jednak. To będzie wystawało jakieś 15 cm w głąb przedpokoju czyli malutko, a byś mógł zrezygnować z pufa + szafka na buty się zmieści.
A na górze półeczki i
@presburger: Zamiast zabudować kartongipsem dużo lepiej jest wg mnie zrobić szafkę - jak ją skręcisz konfirmatami albo nawet komandorkami to spokojnie będzie można na niej usiąść.

Jak nie chcesz płacić za stolarza to taką zabudowę i szafkę można samemu zrobić - w marketach budowlanych zamówić płyty na wymiar, kupić zawiasy, komandorki/konfirmaty i skręcić.