Wpis z mikrobloga

Prowadzę spolke z ograniczoną odpowiedzialnością. Ma profil budowlany oraz z uwagi na to że żona jest księgowa również prowadze biuro rachunkowe pod szyldem spółki. Niestety firma, w której mieliśmy programy do obsługi księgowości została przejęta przez inną i okazuje się, że jest obecnie problem zakupu oprogramowania dla biur rachunkowych jeśli nie ma w nazwie "biuro rachunkowe" albo nie jest to przeważające PKD. Tak jest w Symfonii i Comarchu.
Pomyślałem o stworzeniu nowej spółki tylko pod ten profil działalności, żeby wyprowadzić to z obecnej spółki, ale nie mam pomysłu czy tworzyć nową jako spzoo gdzie ja i żona jesteśmy udziałowcami, a może lepiej komandytową gdzie spzoo jest komplementariuszem a ja lub żona komandytariuszem? Z zakładaniem spółek mam tyle wspólnego co nic, bo tylko raz to robiłem przez S24 XD
Co najlepiej wychodzi pod względem finansowym?
#dzialalnoscgospodarcza #firma #spolka #podatki #biurorachunkowe #ksiegowosc
  • 15
@kuncfot: dobrze wiesz, że oficjalnie księgowi nie mogą doradzać i to nie ich działka :) księgowi są od księgowości, a od optymalizacji podatkowej są doradcy :)
Spółka była zakładana przez S24, nie wiem czy można tam łatwo zmienić PKD, dlatego pytam na mirko
@Papinianus: ale chyba by mogła twoja żona policzyć różne opcje i sprawdzić co się bardziej opłaca? poza tym jeśli nie jesteś pewny to lepiej spółkę zoo, żeby nie odpowiadać swoim majątkiem tak jak przy jdg