Wpis z mikrobloga

To prawda że może da się znaleźć w jakichś tabelkach kraje w których nauczyciel pracuje jeszcze mniej (ale oecd to ponad 100 państw!) ale faktem jest że to bzdurne gadanie że praca nauczyciela to nie tylko przy tablicy itd niknie w obliczu tego ile pracują nauczyciele w innych państwach.
  • Odpowiedz
@modzelem: pracują normalnie 40h... uwierzy w to tylko ktoś, kto nie ma nauczyciela w rodzinie.

Nie, nie pracują 40h w tygodniu. Przynajmniej większość nie pracuje. Może na początku kariery, kiedy sami sobie muszą od podstaw tworzyć notatki, kartkówki itp.
  • Odpowiedz
@little_muffin: nie policzyłem bo to się w ten sposób nie odbywa. Sprawdziany i kartkówki nauczyciele sprawdzają podczas okienek między lekcjami bądź na lekcjach, gdy klasa pisze sprawdzian. Mam nauczyciela w rodzinie i nikt mnie tymi bredniami o poświęcaniu czasu wolnego nie przekona. Tworzenie kartkówek i spradzianów? Proszę Cię XD że mają gotowce to wie każdy kto chodził do szkoły, już nawet nie koniecznie trzeba mieć w rodzinie nauczyciela
  • Odpowiedz
@kupuje_bulki_w_almie: @little_muffin: żeby było jasne- to, że zawód nauczyciela to zawód niewdzięczny jest oczywiste. należy wprowadzić zmiany. ale argumenty, jakimi posługuje się większość nauczycieli i prawie wszyscy ich obrońcy są kompletnie z czapy. moim zdaniem pomogłoby, jakby pracodawca (dyrektor szkoły?) mógł przyznawać wynagrodzenie na takich samych podstawach jak to dzieje się w sektorze prywatnym - zależne od wyników, zaangażowania, wykształcenia. tylko, że to nie pasuje leśnym dziadkom czy
  • Odpowiedz
@buysy no ja jestem synem nauczycielki, masz dużo racji, aaaa moja kuzynka uczy Anglika, ogólnie ja bym zaorał cały system edukacji, inteligentne dzieci na inteligentne zajęcia, a patusy do techników, i co madrzejszych Patusow wyciągać do lepszych szkół po jakimś czasie

No i wprowadzić kary fizyczne xD

Gowniak pyskuje to kijem po mordzie xD
  • Odpowiedz