Wpis z mikrobloga

#rower

Jakie oświetlenie do dobrego oświetlenia drogi polecacie? W kilku rankingach na jakiś stronkach powtarza się Mactronic SCREAM 3.1 1000 lm ? Ktoś posiada? Dobrze oświetla drogę?
Lubie jeździć w nocy i zawsze miałem treking z lumotec iq premium podpięte do prądnicy w piaście. Świeciło lepiej niż niejedno auto. Jest coś na baterie/akumulator co da podobny snop światła?
xqwzyts - #rower 

Jakie oświetlenie do dobrego oświetlenia drogi polecacie? W kilk...

źródło: comment_1665857647GPgh7wf6rQzTWsLAuVxgB8.jpg

Pobierz
  • 11
@xqwzyts: mam Scream 3.1 i mi się podoba jak działa. to 1000lm to nie wiem na ile rzeczywiście, ale w sumie bardzo rzadko tyle używam. Jest wygodna, ma dobre mocowanie, ładuje się przez MicroUSB (niestety nie USB-C).

Wady:
- przycisk nie tak łatwo obsługuje się w rękawiczkach pełnych, ale jakoś znajduje sposób aby się włączyć w kieszonce jak wyląduje pod plecakiem
- port ładowania wymaga dłuższej wtyczki USB, jest w zestawie
@eloar: kupowałeś na allegro? Mam jakieś obawy, że na allegro jest pełno podróbek, szczególnie, że większość aukcji to ta latarka + jakiś dodatek typu lampka z tyłu albo dodatkowe mocowanie.
@xqwzyts: nie do końca. kupiłem w sklepie, który wystawiał na allegro, ale pofatygowałem się do nich bezpośrednio, bo miałem blisko. Kupowałem od razu zestaw Scream 3.1 + Wall-e. Bałem się kupić lampkę za tyle monet, ale wyszło spoko. Tylko musiałem wymienić bo pierwsza nie ładowała się, ale wymienili mi bez żadnego problemu jak tylko podjechałem po pracy. Wg sprzedawcy to był 2gi albo 3ci przypadek jak musieli tą lampkę wymienić.

A
@eloar: jeszcze się rozglądałem ale chyba finalnei kupie tego screama. rozważałem jeszcze mactronic xtr 04 ale nie widzę jakiejś sensownej przewagi dla któej miałby być droższy.

A jak z uchwytem w 3.1? W kilku opiniach czytałem że coś niektórym nie pasuje
@xqwzyts: mi się podoba. używam, naciągnąłem na 2gi punkt. łatwo się go ustawia, lampka się w nim dobrze trzyma. głównie jeżdżę po drogach utwardzonych, czasem szutry i muszę zasuwać po solidnych dziurach aby mi się uchwyt opuszczał. Mi pasuje.
@xqwzyts: licznika nie ogarnąłem jeszcze. jeżdżę na razie z trackingiem na telefonie. przymierzam się do licznika. Rozważam Cycplus, albo szaleństwo jakieś jak Garmin 530 plus.