Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bedzie troche #korpo i #pracait.
Bedzie dlugo.
Powiedzmy, ze jestem z pogranicza administracji lub architektury systemow IT z #siecikomputerowe i ich bezpieczenstwem.
Dotychczas pracowalem typowo operacyjnie.Czyli jakies tam tickety, ze cos gdzies nie dziala, szukanie gdzie lezy awaria. Specjalizowalem sie z firewallach/proxy/load balancery. Jakies tam analizy na podstawie logow. Jako ze to duze korpo i duzy syf, 90% aplikacji i ludzi zarzadzajadzy nimi, nie widza co jak i z czym dziala, wiec podczas tshootingu wpierw trzeba bylo rozbroic na lopatki jak dziala dana aplikacja, potem analizowac czy firewall przepuszcza czy to moze cos #!$%@? na serwerze.
Gdzies przy okazji jakies mniejsze projekty w firmie, a to wymiana sieci na nowa, jakies migracje. Ogolnie nieoperacyjna praca to bylo do 20% max.
A ostatni rok siedizalem glownie tylko projekty, gdzie operacyjne sprawy to bylo max 20%, wiec odwrocenie sytuacji. Chcialem to wykorzystac jako pretekst do awansu z ciuralni na oficjalne stanowisko jakiegos architekta czy projektanta rozwiazan dookola sieciowych.

Jakis czas temu korpo podzielilo sie na 2 niezalezne spolki. I czesc pracownikow byla "naznaczona" ze duza szansa, iz przejda do nowej spolki (ktora nie bedzie spolka corka, ale niezaleznym bytem). Caly myk polegal na tym, ze do przeniesienia pracownikow wykorzystali artykul 23 kodeksu pracy #prawo . Od tego momentu wszystkie awanse pracownikow, negocjacje stawek zostaly zamrozone.
Rownolegle nowa firma miala otwarta kilkanascie rekrutacji i ludzie ktorzy sie na nie rekrutowali (w zasadzie te same dzialy) dostawali podwyzki rzedu do 40%.
Niestety, u mnie przez to, ze wykorzystali art 23, nic takiego nie przyslugiwalo, bo w teoerii musza mnie przeniesc 1 do 1. Te same obowiazki, ta sama umowa, ta sama stawka. A przez to ze bylem nazanczony, to nie moglem wewn starej firmy juz awansowac ani nic zmieniac.
Tak sobie minelo kilka miesiecy, przeniesli mnie do nowej firmy. I tutaj robilem glownie projektowanie nowych rozwiazan, jak migrowac sieci miedzy firmami i systemy, w jaki sposob budowac siec itd. Ale moj nowy dyrektor z ktorym gadalem o podwyzzce sie zwolnil xD Wiec wszyscy zostalismy przeniesieni pod powiedzmy jakeigos CTO czy innego wysoko ranga postawionego dyrektora. Tez #!$%@? obiecal podwyzke z 4 miesiace temu i 40 % ktore chcialem, dal mi 10% a powiedizal, ze reszte zalatwi w ciagu 2-3 miesiecy. Termin minal jak sie domyslacie.

Zaczalem wiec mocno dlubac w temacie i sie zorientowalem, ze przez prawie 10 lat mojej pracy w tej firmie, nie mialem zmienianego stanowiska pracy na mojej UoP. A tam jest jasno napisane, ze pracuje w zespole operacyjnym i jestem rozliaczny tylko z awarii i incydentow (projektowanie, wdrazeenie nowych rozwiazan to nie sa awarie i inceydenty, pisze dla ludzi niezaznajomionych z IT). Upewnilem sie z HRami czy mam racje co do mojej umowy, to mi potwierdzili wiec teraz zaczyna sie jazda.

Od kilku tygdodni oglosilem "strajkt" nic nie robie w robocie. Codizennie ogladam yt, czytam wykop i inne bzdury, bo powiedzialem do kadzego menagera w firmie, do kazdego PMa, mojego nowego dyrektora i do HR, ze od teraz robie tylko to co mam na umowie. A tam jest jak byk napsiane, ze robie tylko prace operacyjna. Jesli chca miec ode mnie projektowanie rozwiazan i rzeczy zwiazane z tym, chce miec nowa UoP wraz z kasa wieksza o 30% (dostalem 10% w tym roku przypominam). 10 i 30% to powinno byc jakies 43-45%~ calosciowo od kwoty wyjsciowej, wiec juz calkiem spoko.
Zanzaczylem tez jasno do kazdego PM, dyrektora i HR, ze jesli uwazaja, ze cokolwiek z tego co robie powinienem robic na podsatwie mojej umowy, to niech to pokaza w ktorym miejscu to wynika z mojej umowy i na podstawie ktorego paragrafu kodeksu pracy. I cisza xD Nikt nie zakwestionowal tego. Ogolnie HRom musialy mozgi #!$%@?, bo w ramach pojedynczej powyzki, nie moga dac wiecej niz chyba 15%, a juz dostalem w tym roku 10%. Obejciem problemu bylo, ze ktos tworzyl nowe stanowisko pracy i mozna bylo sie tam rekrutowac. Ale problem jest, bo nie moga otworzyc nowego stanowsika, bo nie bylo dotychzas zapotrzebowania + jakies polityki HR ktore blokuja mi dalsza droge na to, co chce ugrac.
Tak sie nudze w robocie, ze czytam ksiazki. Oczywiscie robie jakies minim. Wbijam na spotkania, dziale sie cs tam wiedza, ale nic nie robie. Czesto nawet VPNa nie wlaczam do firmy, bo wiem ze nie bede nic robic.
A firma i moj dzial sie zesral, bo zwolnilo sie kilku kontraktorow (ja jestem na UoP przypominam) a musza dowiezc projekt do konca roku, b inaczej beda jakies milionowe kary xD I czuja coraz wieksza presje, czemu nic nie robie. Ale sluchajcie dalej. W tym roku jeszcze nie bylem na 2 tygoniowym urlopie, A w starej firmie byla polityka, ze do konca roku pracownik moze miec max 10 dni urlopu. Aktualnie mam ponad 30 xD.

Wiec nie dosc, ze nic nie robie, bo czekam na umowe, to nawet jak podpisze to, to mam ponad miesiac urlopu. xD Oczywisice tematu urlopu z nimi nie poruszalem, bo sobie sprawy nie zdaja z tego, mam zalegajcy urlop. Wszystko przez burdel, ze firmy sie dziela i polwa systemow jest wspoldzielona, polowa nie itd. xD

Czy rbie dobrze grajac z nimi w #!$%@? ? W zasadzie chetnie bym przyjal zwolnienie z winy pracodawcy bo wtedy 10 wyplat i gotowka chyba 2 srednie krajowe (regulamin wewn pracdawcy). Piszac to az sie smiee jak w #!$%@? rozegralem cale korpo i teraz nie moga nic zrobic. Ach i nie moga mnie cofnac do pprzeniego stanowiska/obowizkow, bo zadania operacyjne sa wywalone do firmy zewn (polityka co do wszystkich zespolow IT).

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6349a934eea6ff5ffb411d4f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: dobra historia, imo robisz dobrze tylko powinieneś jak najwięcej wspominać o tym że ty to stanowisko chętnie zmienisz i za większe pieniądze będziesz robił więcej. Bo teraz to ani oni nie są zadowoleni, ani ty bo się nudzisz i nie rozwijasz. Pamiętaj że to korpo więc często póki nie wywalczysz to wszyscy będą mieli wywalone, co zresztą wnioskuje ze pewnie wiesz po przeczytaniu twoich perypetii.