Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam inspiracji na temat pracy inżynierskiej w zakresie #logistyka, a dokładniej #transport.
Jaki temat byście wybrali (albo jaki mieliście), o którym jest dużo informacji w necie, jest do niego sporo literatury?
Myślałam o rynku usług kurierskich na przykładzie #inpost, bo w sumie wydaje mi się, ze dałoby się o tym sporo napisać, ale nie wiem sama(,)
#studbaza
  • 6
  • Odpowiedz
@Opanie: powiem tak: weź temat taki, który sprawi ci najmniej problemów i będzie łatwy do wybronienia. Jednocześnie coś co jest łatwo dostępne w internecie może ci ciężko przejść w antyplagiacie - weź to też pod uwagę. Na temat kurierki i inpostu pisze co drugi student logistyki :)
  • Odpowiedz
@Opanie: Najpierw poszukaj firmę, która będzie chciała udzielać informacji na swój temat lub takiej które publikuje rożnego rodzaju raporty i sprawozdania w internecie
  • Odpowiedz
  • 2
@Opanie bierz dane z państwowych źródeł - oni jeśli te dane mają, muszą Ci udostępnić. Na przykład, policja, straż, ITD, służba celna, urzędy miejskie, PKP PLK... Ja kiedyś pisałem o wpływie modernizacji linii kolejowej na punktualność pociągów, a na mgr analiza statystyczna wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradary.

Ja bym na Twoim miejscu zgłosił się do ITD o dane do wag transportowych i zrobienie analizy - powiedzmy dane z ostatnich 5ciu lat. I
  • Odpowiedz