Wpis z mikrobloga

Politico napisało artykuł o funduszu Unii Europejskiej na dozbrajanie Ukrainy (jest mocny wątek polski). Otóż Polska po pierwsze posłała na Ukrainę uzbrojenie za więcej niż 2 mld €. Po drugie Polska blokowała (do środy) porozumienie o podziale 1,5 mld € - gdzie suma wszystkich zgłoszeń do programu to 3,3 mld €. Nasz rząd uważał, że to zdecydowanie zbyt małe pieniądze i próbował coś uzyskać dyplomatycznie. Unia nie jest z nas zadowolona - nie spodziewali się takich kwot, ani tego, że ponad połowa tego to pomoc z Polski. Uważają naszą postawę za roszczeniową.

#polska #unia #ukraina #wojna #rosja #europa
https://www.politico.eu/article/eu-weapon-fund-ukraine-russia-war/
Okcydent - Politico napisało artykuł o funduszu Unii Europejskiej na dozbrajanie Ukra...

źródło: comment_1665820317xm6OYcGtZaCaVt5yHKxKNj.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Anthermil: w-----a mnie PIS aleee czy przypadkiem tak nie robi prawie cala Unia(zwłaszcza stara)? Niemcy, Francja, Wlochy? Pod przykrywką solidarności, dopóki jest zgodna z ich interesami, a jak nie to własne interesiki(sektor energetyczny, prawo, militaria, obchodzenie sankcji zeby biznes sie kręcił).
  • Odpowiedz
@tmn007: Oczywiście, że robi. Tylko PiS i Orban uparli się na wprowadzanie autorytaryzmu w swoich krajach, a to już jest zagrożenie dla funkcjonowania całej wspólnoty. Takie Państwa są zwyczajnie zbyt niestabilne, żeby funkcjonować w ramach takiej organizacji jak UE.

To, że ktoś tam jakiś gospodarczy deal pod siebie zrobi można przełknąć. Ale to, że ktoś nie będzie stosował prawa UE, bo jakiś karakan sobie tak stwierdzi i będzie miał w
  • Odpowiedz
@Anthermil

To, że UE nie lubi PiS to też raczej oczywiste. Ale kto lubi wujka, który lubi sobie popić, poobrażać wszystkich wokół i drzeć ryja. K---a nikt xD Długo sobie pracowali na taką a nie inną opinię to mają (mamy).


Jesteś naiwny myśląc że to czy ktoś kogoś lubi na poziomie międzynarodowym ma jakiekolwiek znaczenie.
  • Odpowiedz
@Anthermil

Oczywiście, że robi. Tylko PiS i Orban uparli się na wprowadzanie autorytaryzmu w swoich krajach, a to już jest zagrożenie dla funkcjonowania całej wspólnoty.


Mylisz skutek z przyczyną.
Chcąc prowadzić politykę inna niż ta forsowana siłowo przez UE (a tak naprawdę przez Niemcy, które kierują UE z tylnego fotela), w demokracji... Musisz konsolidować i uszczelniać władzę. W innej sytuacji zostalbyś rozmontowany w identyczny sposób jak struktury władzy
  • Odpowiedz
No i brawo. Wreszcie rząd który gra twardo, a nie jest sługusem.


@RafDan: xd dobry rzad potrafi jeszzce cos ugrac. kaczynski i ziobro swoim o------------m tylko nas ośmieszają na arenie miedzynarodowej. w sprawie turowa tez rgali TWARO? i co? i g---o, placimy kary i morda w kubel xD ale do kogo ja pisze do pisowskiego wyborcy :)
  • Odpowiedz
Nadal nie rozumiesz. Chwalisz ich, bo zawalczyli o złotówkę i przegrali. K---a tylko jakie to ma znaczenie jak przegrali 1000 zł. i nadal o nie nie walczą?


@GeraltRedhammer: Hmm... czyli twierdzisz że ten artykuł kłamie? Bo tam nie jest napisane że zapadła decyzja, tylko że wypłaty zostały wstrzymane bo Polska zgłosiła sprzeciw (dostaje za mało w stosunku do wydatków).

K---a tylko jakie to ma znaczenie jak przegrali 1000 zł. i nadal o nie nie
  • Odpowiedz
@RafDan: Dodruk pieniędzy mamy gigantyczny teraz. I całkowicie poza kontrolą. To zupełnie inna sytuacja niż dostanie części pieniędzy z UE, a części pieniędzy na kredyt.

Wiem ekonomia jest teraz cholernie skomplikowana, ale KPO miał działać na podobnych zasadach co fundusze UE, a one znacznie zwiększyły nam PKB i za czasów ich dostawania mieliśmy najmniejszą inflację w historii Polski.
  • Odpowiedz
@kjungst:

kierwa, a kto blokuje KPO? No przeciez ze nie niemcy, i to wcale nie dlatego ze polska wprowadza system sadownictwa taki jaki jest w niemczech. No ale "wiekszemu wolno wiecej" xD


Debile :-D spierdzielili reformę sądownictwa, wydłużyli czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy dwukrotnie. Zamknęliście sądy dla obywateli, bo dochodzenie sprawiedliwości wymaga olbrzymiej ilości czasu i pieniędzy a teraz położyli się jak Rejtan w progu i bronią tego gównianego systemu
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer logiczne to jest ze sady zaczely sobie uprawiac strajk wloski i maksymalnie jak tylko sie da przedluzaja sprawy sadowe na zlosc wladzy. I to akurat jest fakt. Ja byam takich po prostu wyje*al na zbity pysk, ale by sie wtedy larum podnioslo, ze wladza walczy z sadownictwem.
  • Odpowiedz
@kjungst: Przecież setki niewygodnych zostało odsuniętych od orzekania, lub przesuniętych w stan spoczynku... W ważnych sprawach orzkają głównie nowi i jest zmiana na dłuższe czekanie...

Ja wiem, że znajdywanie wroga klasowego było modne za PRL, ale chyba teraz jesteśmy już ciut mądrzejsi i skończyliśmy wierzyć w te bajki wymyślane dla ludu?
  • Odpowiedz
@slapdash: jak czytam ten komentarz to przed oczami mam nagranie z kanału ciekawe historie o Borysie Jelcynie osobie, która mówi "językiem prostym i nie boi się krytykować władzy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz