Wpis z mikrobloga

W tym roku przeczytałem dość dużo książek o tematyce II wojny światowej, czasów okupacji, traktowania nas przez Niemców i Rosjan. Aktualnie jestem w trakcie czytania książki pt. "Dziewczyny od Andersa" autorstwa Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol, gdzie w każdym kolejnym rozdziale kolejna kobieta opowiada swoją historię: życie przed wojną, zsyłka, kołchoz, więzienie, droga do Iranu, wybór drogi życiowej po wojnie - tak to mniej więcej leci, z mniejszymi lub większymi wyjątkami. I wiecie do jakich dochodzę wniosków?

Że te ruskie to się, #!$%@?, nic a nic nie zmieniły. To jest to samo bagno, ten sam syf co zawsze. Czy przeczytasz opis działań tych - nazwijmy to z biologicznego obowiązku - "ludzi" z XXI, XVIII czy XX wieku, zawsze jest ten sam schemat, to samo zezwierzęcenie, to samo podejście do człowieka (nawet do swojego, w książce tej i innych są opisy więźniów także narodowości rosyjskiej), te same metody i ta sama mentalność.

Imperializm, panslawizm, świadomość i mentalność osiedlowego dresa, który mimo #!$%@? jaką sobą reprezentuje, chciałby by każdy się go słuchał, atakuje słabszych, a respektuje i boi się tylko tego kto mu odda. Nigdy bym nie pomyślał, że dożyję czasów, kiedy ta swołocz na nowo wyleje się z tej puszki Pandory zwaną Rosja, że znów będą mordowane niewinne osoby, niewinne dzieci, gwałcone będą kobiety, a dorobek kulturowy, infrastruktura miast i inne osiągnięcia będą dosłownie bombardowane i zamiatane w pył. Jestem świadom historii między nami a Ukrainą, znam bardzo dobrze postać Chmielnickiego, temat Wołynia czy wojnę polsko-ukraińską z 1918 roku, lecz uważam, że wsparcie militarne jest tutaj niezbędne, aby ruskie nie poszły krok dalej. Wierzę, że Ukraińcy zmienili całkowicie swą mentalność i teraz pełnoprawnie chcą należeć do Europy, bo ten twór na wschodzie NIGDY się nie zmieni, powinien być izolowany, a najlepiej przeznaczony pod uprawę.

Potomkowie Paskiewicza, Apuchtina, Romanowów, komunistów i enkawudzistów: nikt was tutaj nie chce, nikt nie chce mieć z wami nic wspólnego, nieliczni ci co wyrzekli się Putina i polityki tego waszego terrorystycznego kraju mogą dostać drugą szansę. Reszta powinna siedzieć w tym gównie lub (jeśli żeruje w Europie) otrzymać wilczy bilet do Moskwy bądź innego Magadanu. Dziękuję za uwagę, taki mój spontaniczny wywód.

P.S. Chętnym polecam lekturę książki Sergiusza Piaseckiego pt. "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - idealnie oddaje punkt widzenia, mentalność i "zasady" typowego orkisza.

#ukraina #rosja #wojna #historia
Pobierz RafalLygrys - W tym roku przeczytałem dość dużo książek o tematyce II wojny światowej...
źródło: comment_1665772188ilnn20IFwHqkCCd70vdvNv.jpg
  • 12
@RafalLygrys:

Nigdy bym nie pomyślał, że dożyję czasów, kiedy ta swołocz na nowo wyleje się z tej puszki Pandory zwaną Rosja, że znów będą mordowane niewinne osoby, niewinne dzieci, gwałcone będą kobiety, a dorobek kulturowy, infrastruktura miast i inne osiągnięcia będą dosłownie bombardowane i zamiatane w pył.


A Czeczenia? Gruzja? Syria? Ukraina w 2014 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem co chciałeś napisać ale pamietajmy, że oni
@RafalLygrys: bo problem jest w idei i samej historii. Jaki ma być ten naród skoro największymi bohaterami są takie gnidy jak Stalin, Lenin czy Suworow? A co najgorsze, to polityka/idea tych ludzi odniosła sukces, dlatego będzie trudno ich z tego wyleczyć. Każdy naród wydał na świat bestie, pytanie tylko co robi z nimi później.
@Sin-: wiem, ale tamte wydarzenia nie mają obecnej skali, przynajmniej w moim mniemaniu. Na opartego, jeśli mówimy o krwawych konfliktach można np. dodać taką Jugosławię, której z racji wieku nie pamiętam, bo miałem kilka lat. Jednakże to teraz ruscy pokazali swe 100% prawdziwe oblicze, bo w poprzednich latach nieudolnie starali się je maskować.
I oczywiście trzeba też patrzeć na skalę. Czy to pojedyncze przypadki, jakie są wszędzie, czy ludobójstw dopuszczają się jakieś organizacje czy nawet same państwa.
@RafalLygrys: Ale to nie tylko Rosja, cała mas krajów arabskich wiecznie sie #!$%@? między sobą. Kiedy u nas sprzątają automatyczne roboty oni nadal sraja do wiadra. Tak już jakoś jest że pewna rasa ludzi ma w genach bliżej do zwierząt i nawet mając możliwość to zmienić wola żyć jak w zoo.
@RafalLygrys:

Imperializm, panslawizm, świadomość i mentalność osiedlowego dresa, który mimo #!$%@? jaką sobą reprezentuje, chciałby by każdy się go słuchał, atakuje słabszych, a respektuje i boi się tylko tego kto mu odda.


Akurat tak działają wszelkiego rodzaju mocarstwa. USA też stosuje podobne zagrywki, tylko lepiej jest to przypudrowane, to i aż tak bardzo nie rzuca się to w oczy. Zejdź proszę na Ziemię.

Wierzę, że Ukraińcy zmienili całkowicie swą mentalność i