Wpis z mikrobloga

#gielda #forex

Cześć, prośba pytanie na końcu posta, a na początku wprowadzenie.

Chciałbym zacząć (zacząłem) bawić się w Forex. Mam demo na xtb, zapoznaje się z jego funkcjonowaniem i mechanizmami.

Znalazłem sobie kalendarz ekonomiczny, który pokazuje jakie publikacje następują danego dnia. Skupiam się na razie w okolicach USD, czyli USDPLN, EURUSD, AUDUSD, dlatego śledzę co publikują w USA i staram się znaleźć w necie jak to powinno wpływać na kursy walutowe.

Czy możecie polecić mi jakieś rzetelne strony, bloga, albo nawet hasła, które będa traktowały o podstawach forexu?

Problem mam też czasem ze znalezieniem wyników danych publikacji ekonomicznych. Zauważam, że rynek zaczyna reagować dosłownie parę(naście) sekund od czasu "niby" publikacji danych ale jak / gdzie warto / można byłoby śledzić jakieś prognozy / wyniki, żeby móc szybciej zareagować?
Udaje mi się zyskać jakieś drobne środki w kilkuminutowym trendzie, ale czy to może rusza rynek dzięki głębszej wiedzy ekonomicznej i skutecznym prognozowaniu?

Dobra, jeśli możecie, podpowiedźcie jakieś wartościowe linki ;)
  • 11
Chciałbym zacząć (zacząłem) bawić się w Forex.


@damiano_polishiano:

Robisz tak:

1. Załóż sobie jakąś kwotę do inwestycji, np. 20k
2. Znajdź w okolicy fundację opiekującą się kotami
3. Przelej wszystko na koty

Gotowe. Twój stan posiadania na koniec inwestycji będzie taki sam jakbyś intensywnie inwestował na fx z najlepszymi poradnikami, a koty dostaną dodatkowe wsparcie.
@mickpl

Przyjmując, że na rachunku demo od xtb jest 10k, grając na najniższym wolumenie, to przez 10 dni pomimo dzisiejszej wtopy na EURUSD przez nieuwagę jestem na dodatnim saldzie i byłbym w stanie przelać 0,2k na koty.

Staram się nie podpalać, a chciałbym jakoś zwiększyć swoją wiedzę i traktować to z dystansem i powagą, a nie, żeby zarobić miliony albo #!$%@? dorobek życia przez 3 minuty.
@damiano_polishiano:

Dobra będę bardziej brutalny niczym na forum elektrody XD

1. 90% osób na fx przegrywa. Nie dlatego nawet, że nie mają wiedzy tylko 90% na fx się nie nadaje. No po prostu.

2. Jak pytasz gdzie szukać poradników to jak chcesz szukać info budujących przewagę rynkową.

3. FX jest dla największych wymiataczy. Możne się trafić los, czasami coś wygrasz, ale generalnie będzie przepalał kasę.

Tak więc łącząc wszystko - jak
@mickpl

Dobra będę bardziej brutalny niczym na forum elektrody


XD No i spoko, nie chodzi mi o to, żeby mnie głaskać :D

Może będzie tak, że po jakimś czasie zabawy na demo i ogromnych researchach stwierdze, że to nie dla mnie. Ale to co zdobędę wiedzę, to moje. Oprócz tego, że czegoś doświadczę to może przynajmniej skłoni albo pozwoli zrozumieć mi więcej mechanizmów gospodarczych niż typowemu Januszowi.

Strata hajsu bardziej motywuje xD