Wpis z mikrobloga

Tak sobie układam chronologicznie wydarzenia dot. Muska i Ukrainy i wygląda to tak:

1) We wrześniu SpaceX informuje Pentagon, że nie będą już finansowali Starlinków

Źródło

2) Początek października - Musk zaczyna publikować swoje tweety

3) 3.10 - Musk w swoim tweetcie używa pojęcia "Khrushchev’s mistake" (błąd Chruszczowa) co jest jawnym i nieużywanym poza Rosją wyrażeniem będącym wytworem rosyjskiej propagandy.

Źródło

4) 8.10 - Musk proponuje oddanie Tajwanu chińczykom

Źródło

5) 11.10 Pojawia się nizweryfikowana informacja, że Musk rozmawiał z Putinem przed publikacją tweeta

Źródło

6) 13.10 - Musk opowiada jawne kocopoły, że wycofanie finansowania Starlinków to reakcja na odpowiedź Melnyka

Źródło

Jak o tym myślę to nie potrafię tego wyjaśnić inaczej, niż tak, że w otoczeniu Muska pojawił się jakiś agent wpływu, który podsuwa mu te informacje, bo jak inaczej Musk wykształcony na zachodzie by używał pojęć takich jak "Khrushchev’s mistake"?

To że jest on atencjuszem który za poklask zrobi wszystko to wiadomo (stąd pierwsze dostawy Starlinków jak było to modne) ale tej nagłej wolty to nie tłumaczy - tym bardziej, że jest dosłowne nawarstwienie tych odpałów. IMO ktoś mu podsuwa pomysły na te tweety, bo on sam by nagle na nie sam z siebie nie wpadł.

#elonmusk #ukraina #wojna #starlink
  • 7
Elonowi sypie się imperium i szuka wymówek


@Nie-mam: potrzebne zrodlo tych rewelacji, Tesla dalej sie rozwija w prawie w takim samym tempie jak przez ostatnich pare lat. SpaceX w tym roku bije rekord wystrzelenia rakiet w ciagu tego okresu i ciagle poszerza liczbe starlinkow, ten jest juz obecny w ponad 30 krajach i nawet w Polsce jest bardziej konkurencyjny niz lokalni operatorzy. Musialaby chyba kometa spac, zeby cos sie stalo z
@jasonfly: Nie rozwija się. SpaceX utrzymuje się z subsydiów rządowych i jest w stagnacji, bo wspaniały plan Ilona na rakietę ze stali, która miała być na orbicie w październiku 2020 nie wypalił podobnie jak jego plan podboju Marsa, Solar Roof, Boring Company ze swoimi Hyperloop, Neuralink itd. Tesla Truck kiedy miała być? Tesla ma zysk rok do roku kilkukrotnie mniejszy niż Toyota ale kilkuktrotnie większą kapitalizację, za to nie wypłaca dywidendy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nie-mam: SpaceX jest w stagnacji i to piszesz w obecnym roku gdzie biją rekordy wystrzelonych rakiet. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurde poczytalbys najpierw o czym piszesz.
SpaceX utrzymuje się z subsydiów, czyli dostaje kasę za darmo za nic nie robienie czy też słowa ci się mylą i mylisz wynagrodzenie za wypełnienie kontraktów? Pisałem to już dziś kilka razy wykopkom i powtórzę, gdzie by teraz była NASA w