Wpis z mikrobloga

1. Nazywasz się Sony i produkujesz konsole Playstation.
2. Wpadasz na pomysł, że podpiszesz umowę z Activision na produkcję eksluzywnego, dodatkowego contentu do Call of Duty - aby przyciągnąć do swojej platformy dodatkowych graczy.
3. Deal done, dzięki temu już od kilku lat klienci Twojej platformy dostają bonusy przy preorderach, wcześniejsze bety, ekskluzywne mody czy też dodatkowe itemy.
4. #!$%@? trochę tym działaniem swojego głównego konkurenta, Microsoft, który postanawia wykupić Activision za 70 miliardów dolarów.
5. Podczas rozmów z regulatorem, który ma wydać zgodę na zakup, stwierdź, że podobny deal w drugą stronę nie ma racji bytu i zagraża Twojej pozycji lidera na rynku - z racji, że wpłynie na wybór danej konsoli przez klienta (no shit, Sherlock!).
6. Żądaj, żeby Microsoft nie mógł produkować dodatkowego contentu dla swoich klientów ani używać Game Passa przy marketingu Call of Duty.

¯\_(ツ)_/¯


Zainteresowanych odsyłam do dokumentu z decyzją CMA w Phase 1, do którego odnoszę swój wpis - tutaj.

#xbox #xboxseriesx #xboxone #gry #callofduty #ps5 #ps4
Pobierz Poroniec - 1. Nazywasz się Sony i produkujesz konsole Playstation.
2. Wpadasz na pom...
źródło: comment_1665735590txFbpbX6xQRQ4BoqxAQd53.jpg
  • 54
@Poroniec:
Przeczytałem i oczywiście się z tym nie zgadzam.

jedna z korporacji chce zablokować transakcję drugiej korporacji zarzucając jej, że ma plany robić to samo co ona w tym momencie XD


No nie do końca - Sony protestuje bo obawia się - nie bezpodstawnie - że MS w perspektywnie kilku lat przyblokuje Sony dostęp do CoDa. Nie przypominam sobie aby Sony kupowało Activision? xD

zapomniałem dodać, że obie od kilku lat
no nie wiem, bo skąd mogę to wiedzieć? Swój wpis oparłem na przytoczonym scenariuszu i argumentacji prawników Sony? I tylko tego dotyczył? To nie ja staram się przekierować dyskusję gdzieś indziej, rzucając argumenty o 4 zł, psychofanie wielkiej korporacji czy monopolu. Minecraft od 8 lat jest wciąż na konsolach Sony, jeden spinoff również, drugi w drodze.


@Poroniec: dlatego jeszcze zanim przejęcie zostało zakończone zaczęły się rozmowy o tym kiedy MS przestanie
@Poroniec: Minecraft jest, TES VI nie będzie. Różnie więc to z tym jest i ciężko coś przewidzieć. Ponadto zapomniałeś wspomnieć o jednym dość istotnym fakcie w swoim poście - przed dealem z Sony, Microsoft miał też swój deal z Activision i ekskluzywny content na Xboksie. Sony ma uzasadnione obawy, że utracą popularną markę, dlatego używają różnych argumentów. Tak, obie firmy w różny sposób uatrakcyjniają swoje platformy, ale tutaj mamy dużo większy
a ja wykupię cały parking i nie będę na niego wpuszczał ciebie, to czy twoje uwagi też będą hipokryzją


@nostalgiwolf: Ale w czym problem, przecież wiele tytułów od Sony było exclusivami dla PS, a jeżeli zdecydowali się wydać wersje na inne platformy, to nigdy nie na Xboxa
Ale w czym problem, przecież wiele tytułów od Sony było exclusivami dla PS, a jeżeli zdecydowali się wydać wersje na inne platformy, to nigdy nie na Xboxa


@Psychopathy_Red: i co w związku z tym? Tak samo MS nie wydaje swoich gier na PSa i nikogo to nie dziwi.
@Cinkito: Nie rozumiesz. Sony w podły sposób robi z gier swoich studiów exy na swoją konsolę. MS kiedy robi to samo to się tylko broni i nie należy mu tego wypominać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przecież wiele tytułów od Sony było exclusivami dla PS


@Psychopathy_Red: No dokładnie tak samo jak tytuły od Microsoftu były exclusivami dla Xboksa.

Przypomnisz proszę jakiego dużego wydawcę gier wieloplatformowych ostatnio kupiło Sony i zabrało Microsoftowi gry?
Przypomnisz proszę jakiego dużego wydawcę gier wieloplatformowych ostatnio kupiło Sony i zabrało Microsoftowi gry?


@nostalgiwolf: Ale co, to wina Microsoftu, że Sony nie kupuje dużych studiów (a jak już to takie, które i tak wcześniej mocno z nimi współpracowały) czy o co chodzi? xD Sony swojego czasu płaciło grubą kasę za czasową wyłączność, choćby Rockstarowi.

I zanim oberwie mi się argumentum ad personam - jedyną konsolą, jaką kiedykolwiek posiadałem, jest PlayStation
@vulcanitu: a to inna kwestia, którą uskuteczniam, to bardziej wpis o branży nie o grach samych w sobie ;)

To, że Minecraft nadal na PSa nie wychodzi, nie znaczy, że tak samo byłoby z CODem. Jakoś MS nie miał problemu z wywaleniem Starfielda z PlayStation (...)


@Cinkito: no a ktoś z Microsoftu zapowiadał, że będzie traktować tytuły Bethesdy jak Minecrafta? Nic takiego nie widziałem, od początku za to widziałem wypowiedzi,
@Poroniec: W krótkiej perspektywie GPU to złoto. Płacisz 4zł zakładasz nowe konto a grasz na starym wię savy zostają. Ogrywasz sobie co chcesz, grasz w multiplayerki. Dzięki temu że Microsoft kupił Blizzarda nie kupuje DIablo 2 ani 3 bo będą w gamepasie, mam nadzieję że 4 też tam trafi <3. Wolę poczekać ten rok/2 ale mieć gierki za 4zł a do tego czasu grać wersji torentowej niż wydać 200zł.

W dłuższej
Call of Duty będzie bardziej traktowany jak Minecrafta niż jak single typu Starfield czy TES, patrząc na częstotliwość wydań, aspekt GAAS i ilość sprzedanych egzemplarzy


@Poroniec: to czemu nie ma Forzy, Gearsów, Halo czy np. Redfalla na PlayStation?
@greven: Sony wydało ogromy hajs zarobiony na byciu monopolistą pakietu office i systemu operacyjnego dla firm i kupili gotową markę, która przez 20 lat była niezależna i multiplatformowa? Kurde wydawało mi się że zbudowali te studia i IP w większości od zera.