Wpis z mikrobloga

@Start_Engine

a Renault Arkana to przecież na końcu samochód rodzinny

No chyba nie, Arkana bazuje na tej samej płycie podłogowej co Captur i Clio. Samochód jest duży z zewnątrz ale w środku już nie bardzo.
Dodajmy do tego tragiczny promień skrętu. Na plus, że w końcu dostał mocniejszy silnik bo tamte dwa to był dowcip.

Jednak Renault według mnie najgorszy ruch zrobiło w zakresie "infotainment". Cyrograf z Google to coś co
  • Odpowiedz
@ksiak: ale ten silnik e-tech wcale świetny nie jest.. wyje to przy 120+ Osprzęt taki że ma się co psuć po latach.

Zwykle 1.3 w Arkanie popsuli mikrohybryda i lagiem około sekundowym chyba tylko po to by wcisnąć hybrydy.

Z Google to fakt, tu na szczęście jest zwykły easy link gdzie Google kończy się na wyszukiwaniu w nawigacji. Ale fakt nowe Renault dostają ten syf od Google.
  • Odpowiedz
ale ten silnik e-tech wcale świetny nie jest.. wyje to przy 120+ Osprzęt taki że ma się co psuć po latach.


@Singu__: oj to nawet nie wiedziałem, że aż tak źle to wygląda. Czyli już nie ma co patrzeć na samochody Renault, ostatnie zatem to Megane IV, Talisman i nic dalej.

Zwykle 1.3 w Arkanie popsuli mikrohybryda i lagiem około sekundowym chyba tylko po to by wcisnąć
  • Odpowiedz
@ksiak: No mnie e-tech nie powalił- tak, zbiera się super bo startuje na silniku elektrycznym wiec w mieście fajne ale tylko tyle.. potem powyżej 120km wyje to szczególnie jak silnik elektryczny nie ma już mocy i wchodził do gry spalinowy wolnossący 1.6, do tego przy około 120 on na sekundę przestaje przyspieszać (przełączanie napędów). Kolejny problem to hałas w kabinie - jako że arkana jest sedanem na szczudłach to w kabinie przy 130 plus szum jest słyszalny i przeszkadza bo do silnika dochodzi hałas z szyb od wiatru.
Nic odkrywczego w suv ale no….

Ja tu bym się do tego obawiał żywotności - połączony układ kilku silników, baterii, sprzęgieł to jak to się potem zacznie psuć to będzie dramat.

No warto się przejechać i wyrobić własne zdanie. Ja testowałem tylko 1.3 140 z benzyn i to był dramat przez ten lag . Podobno 1.3 160 jest ten sam co w megane wiec bez mikrohybrydy to powinien normalnie jechać ale nie było
  • Odpowiedz
@Singu__: no to naprawdę kiepsko. Ja w tym tylko siedziałem, nie miałem okazji jechać. Ale dziwi mnie, że ludzie nie zwracają na to uwagi. To znaczy, samochód brzydki nie jest, wnętrze także ok, ale kurcze za te pieniądze jest można by powiedzieć "maleńkie".
  • Odpowiedz
@ksiak: bo ludziom się wydaje że jest duża Arkana ale to tylko złudzenie… jeśli patrzeć na praktyczność to megane miażdży Arkane nie mówiąc już o talismanie tylko to nie suv a ludzie teraz patrzą ślepo byle był suv.
  • Odpowiedz
i błędne koło bo skoro klient chce to koncern mu to da


@Singu__: tutaj działa to w drugą stronę. Klient nie wie co chce, to marketing mu wmówił, że on potrzebuje SUVA bo koncern na SUV więcej zarabia.
  • Odpowiedz