Wpis z mikrobloga

@waro: Ależ trafnie! Generalnie ta wojna uzmysławia mi od samego początku, że powiedzenie "historia lubi się powtarzać" to nie puste frazesy. Przecież to wszystko to czasami jak kropka w kropkę wyjęte z IIWŚ.. No chyba, że zwyczajnie to wojny właśnie zawsze wyglądają tak samo?
  • Odpowiedz
@Czaczkes: czasy się zmieniają, ale ludzie jak widać - nieszczególnie.

Mnie bardziej #!$%@?, że nawet te same hasła o "pokoju" są dzisiaj wygłaszane przez co niektórych...

Do kompletu zabrakło jeszcze haseł w stylu: "A co, jeśli damy zbyt dużo broni Brytyjczykom i zechcą nas zaatakować? Zapomnieliście już o masakrze bostońskiej?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@waro: byłam kiedyś w USA w muzeum II wojny światowej. U nas generalnie w takich muzeach pokazują zrujnowany kraj i holocaust. Tam pokazywali rozkwit przemysłu zbrojeniowego, bogacenie się stanów zjednoczonych i cudowny zakwit feminizmu (bo chłopy pojechały na wojnę i kobiety musiały wykonywać „meskie” zawody) :p ogólnie spoko że mają miłe wspomnienia, zazdroszczę XD
  • Odpowiedz
Ależ trafnie! Generalnie ta wojna uzmysławia mi od samego początku, że powiedzenie "historia lubi się powtarzać" to nie puste frazesy. Przecież to wszystko to czasami jak kropka w kropkę wyjęte z IIWŚ


@Czaczkes: dokładnie Hitler i słowiańskie Niemcy najechały braci słowian Polaków, bo łączą nas głębokie więzi kulturowe i wiele osób narodowości niemieckiej żyło w Polsce w 39, a oba kraje Polska i Niemcy były niegdyś jednym państwem o nazwie
  • Odpowiedz
@waro: przeciez oni mieli racje xD przez zniszczenie Hitlera wpakowali sie w konflikt ze zwiazkiem radzieckim ktory wlasnie przegrywaja na kazdym swoim uniwersytecie, mediach i na porodówkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@waro: hej ale wiesz, że Amerykanie nie dołączyli do wojny z pobudek ideologicznych, a czysto "biznesowych"?

Dołączyli też do wojny gdy było po wszystkim i bez nich alianci i tak by pokonali III rzeszę, po prostu Amerykanie nie byliby brani pod uwagę przy dzieleniu tortu.
  • Odpowiedz
No chyba, że zwyczajnie to wojny właśnie zawsze wyglądają tak samo?


@Czaczkes: system pęka, to pojawiają się wojny bo pretendenci chcą ustawiać na nowo klocki.
A ludzka psychika jest niezmienna. coś mnie nie dotyczy to chce by było stabilnie i nikt nic ode mnie nie chciał. Zero zdziwienia. Normalne.
  • Odpowiedz