Wpis z mikrobloga

@waro: byłam kiedyś w USA w muzeum II wojny światowej. U nas generalnie w takich muzeach pokazują zrujnowany kraj i holocaust. Tam pokazywali rozkwit przemysłu zbrojeniowego, bogacenie się stanów zjednoczonych i cudowny zakwit feminizmu (bo chłopy pojechały na wojnę i kobiety musiały wykonywać „meskie” zawody) :p ogólnie spoko że mają miłe wspomnienia, zazdroszczę XD
Ależ trafnie! Generalnie ta wojna uzmysławia mi od samego początku, że powiedzenie "historia lubi się powtarzać" to nie puste frazesy. Przecież to wszystko to czasami jak kropka w kropkę wyjęte z IIWŚ


@Czaczkes: dokładnie Hitler i słowiańskie Niemcy najechały braci słowian Polaków, bo łączą nas głębokie więzi kulturowe i wiele osób narodowości niemieckiej żyło w Polsce w 39, a oba kraje Polska i Niemcy były niegdyś jednym państwem o nazwie PolskoNiemcy
@waro: przeciez oni mieli racje xD przez zniszczenie Hitlera wpakowali sie w konflikt ze zwiazkiem radzieckim ktory wlasnie przegrywaja na kazdym swoim uniwersytecie, mediach i na porodówkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@waro: hej ale wiesz, że Amerykanie nie dołączyli do wojny z pobudek ideologicznych, a czysto "biznesowych"?

Dołączyli też do wojny gdy było po wszystkim i bez nich alianci i tak by pokonali III rzeszę, po prostu Amerykanie nie byliby brani pod uwagę przy dzieleniu tortu.
No chyba, że zwyczajnie to wojny właśnie zawsze wyglądają tak samo?


@Czaczkes: system pęka, to pojawiają się wojny bo pretendenci chcą ustawiać na nowo klocki.
A ludzka psychika jest niezmienna. coś mnie nie dotyczy to chce by było stabilnie i nikt nic ode mnie nie chciał. Zero zdziwienia. Normalne.