Wpis z mikrobloga

Czerwiec 2022:
"Natomiast co mogę w tej chwili doradzić osobom, które chcą zaopatrzyć się na zimę w węgiel - to, żeby teraz nie kupowały tego węgla, bo zaraz przez politykę spółek Skarbu Państwa dojdzie do obniżenia ceny węgla" - rzecznik rządu Piotr Müller.

Lipiec 2022:
"Chcę, by było więcej węgla niż trzeba nawet na srogą zimę. On się nie zmarnuje. Ma być nadpodaż, nawet nadprodukcja tam, gdzie to możliwe. Po prostu nadmiar" - premier Morawiecki

sierpień 2022:
"Wiemy, ile węgla płynie do portów krajowych, które jednak mają zbyt małą przepustowość, korzystamy z portów ARA, czyli Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia, korzystamy z drogi kolejowej. I jesteśmy na dobrej drodze, aby było wystarczająco dużo węgla" - premier Morawiecki

Wrzesień 2022:
"Zachęcamy i apelujemy, żeby dokonywać autoreglamentacji zakupów" - premier Morawiecki

"nikt nie powiedział, że węgiel będzie za darmo" -minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. A jak dla kogoś będzie zbyt kosztowny? Tu minister radziła, by kupować go na raty.

październik 2022:
"jednym z obowiązków gmin jest zaopatrzenie w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe" - minister Anna Moskwa

"PRZYSZŁY ROK będziemy mieli całkowicie spokojny, jeśli idzie o węgiel. Myślę, że będziemy jednym z krajów, które poradzą sobie z kryzysem energetycznym z lekkim przysiadem, ale bez przewrotu" - poseł PiS, były minister energetyki Krzysztof Tchórzewski.

#bekazpisu #wojna #rosja #ukraina #wegiel #pgg #energetyka #inflacja #polska
  • 5
@promile: Czytałem niedawno artykuł o tym, jak ewoluowała technika kłamania Morawieckiego. On od jakiegoś czasu wszystkie kłamstwa wygłasza metodą "chcemy, aby". Dla elektoratu jest to obietnica jak każda inna, a technicznie przyczepić się nie ma do czego. Przecież nie powiedział, że będzie węgiel. Ba, nawet nie powiedział, że poczyni jakieś kroki w tym kierunku.
Czerwiec 2022

Natomiast co mogę w tej chwili doradzić osobom, które chcą zaopatrzyć się na zimę w węgiel - to, żeby teraz nie kupowały tego węgla, bo zaraz przez politykę spółek Skarbu Państwa dojdzie do obniżenia ceny węgla" - rzecznik rządu Piotr Müller.

@promile: A teraz cyk, podwyzka na pgg z 800 na 1200 i nastepna na 1500 pln/t