Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że w obecnych czasach konsumenci mają podejście "cena nie gra roli i tak muszę to mieć bo mnie stać kuhwa"? Mam wrażenie, że za takiego nowego iPhona mogą wołać i nawet $2k a i tak będą bili rekordy sprzedaży, pamiętam czasy jak Playstation 3 nie było aż tak drogie za to co oferowało, miało się praktycznie darmowy odtwarzacz Bluray za zawrotne $500 i wyniki sprzedażowe to była tragedia, wydaje mi się że teraz jakby MS i Sony jebło $1000 to dalej konsole by sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Wątpię by to coś wspólnego miało z bogaceniem się społeczeństwa bo statystyki mówią coś innego, być może to millenialsi nie mają żadnego pohamowania, nie wiem.

#kartygraficzne #smartfon #komputery #inflacja
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@UczesanyPedryl: zależy od branży. Tam gdzie ja pracuje jest na odwrót. Ludzie i firmy co zostawiają po kilka/kilkanaście k w kasie prędzej przymkną oko na lekkie potknięcie z czasem transportu albo odstępstwo typu inny kolor czy zestaw. A ci co wydają po 10-100 zł są gotowi zrobi drake tylko dlatego że coś było w kolorze ciemniejszym niż na zdjęciu
@UczesanyPedryl:

Wątpię by to coś wspólnego miało z bogaceniem się społeczeństwa bo statystyki mówią coś innego


Co mówią statystyki bo to zdanie w kontekście całej wypowiedzi można rozumieć dwojako
Co mówią statystyki bo to zdanie w kontekście całej wypowiedzi można rozumieć dwojako


@MG78: Że millenialsi są znacznie biedniejsi od boomerów jeśli chodzi o USA przynajmniej no i duże kredyty na studia jeśli chodzi o samo USA, w Polsce to chyba inaczej jest bo nasi PRLowcy w fabryce śrubek całe życie pracowali i komputera nawet nie potrafią uruchomić.
@UczesanyPedryl: Znacznie biedniejsi to raczej nie, ale to chyba pierwsze pokolenie, które nie jest bogatsze od swoich rodziców, ale to tak jak pisałaś w kontekście USA. U nas obecnie jest gospodarczo zdecydowanie lepiej niż 10 czy 20 lat temu.