Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pierwszy raz w życiu udało mi się dostać wypłatę, rzędu 50k/mies. Bo #pracait na 2 etaty - w przyszłym miechu będzie znacznie więcej - bo jakieś 65k. Chciałem się podzielić z Wami uczuciem z tym związanym. Ogolnie nadal nie czuje się jak jakiś super bogacz, wręcz wtapiam się w tłum. Biegam sobie w starych dresach i bluzach, nie szczególnie inwestuje w swój ubiór, wręcz bym powiedział ze wyglądam na biedaka. Jedyne co mnie może zdradzić to nowe bmw którym śmigam od jakiś pół roku. Choć wiem, ze od teraz będę miał trochę lepiej, jednak poziom mojego życia zostaje podobny jaki był, plus rekompensuje sobie tym ze inflacja i ogolnie większość rzeczy które w życiu chciałem mieć to mam. Mam nadzieje, ze spłacę szybko #hipoteka żebym miał z głowy jak najszybciej ten burdel.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6346b21dc32774479140908b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 43
  • Odpowiedz
PrzyjemnyRogal: @NoMoreTearsJustSmile teraz powiedz wykopkom zeby sobie wyobrazily, ze nie dosc na 2 etaty, to oba remote dla UK.

Przeciez w ten sposob mozna zarabiac 160k PLN / msc i sobie po pracy latac miedzy nieruchomosciami wlasnym helikopterem. (400kmph, w linii prostej, zaden cham nie wyjedzie na lewy pas, a i czasu nie marnujesz jak policja Ci mandat wystawia ani na bramkach)

I to raptem majac 8 lat doswiadczenia w IT i angielski
  • Odpowiedz
@Lucjusz6: Odnośnie drugiego punktu. Większość firm które spotkałem ma w pompie czy pracuje dla jednej czy 50 firm dopóki robię swoją robotę. Byleby to nie była taka sama branża produktu.
Sam mam w umowie zapis, że nie mogę brać kontraktów dla bezpośredniej konkurencji, a dla innego typu aplikacji to wyjebongo
  • Odpowiedz
@s---k: no ale czemu? znam kilka osob ktore po odliczeniu zusu i podatkow maja 20k na reke. tTakże gosc w it jesli jest na 2 etatach to te 50k bardzo realne ( a w korpo spokojnie ogarnie te 2 etaty w czasie 8h-10h, wiem ze to niepojete ale ludzie w IT w korpo naprawde sie #!$%@? za 20k na czysto)
  • Odpowiedz
@cotidiemorior: kolego ale tu naprawde duzo ludzi z IT wchodzi xD to nie jest tak ze jak masz 20k na reke za 1 etat to nagle #!$%@? codziennie chodzisz do teatru i udajesz kogos kim nie jestes:D
  • Odpowiedz
@s---k: @cotidiemorior: @pkb92: Absolutnie możliwe, miesiąc temu zmieniłem pracę i jakbym połączył kontrakty ze starej i nowej pracy to miałbym ~55k-60k/msc (faktury netto, więc dochodzi ryczałt 12% i Zusy srusy).

W obecnej robocie jestem w stanie lecieć w kulki i pracować po 1-2h dziennie (jeden z powodów dla których rezygnuje). Nie lecę wielu kontraktów na raz, bo wolę mieć luz i brak stresu. Dodatkowo cisnę własny
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobrze robisz nadpłacając hipotekę, fajne autko masz więc też coś szczęścia jest dla Ciebie i jakaś forma nagrody. Kwoty o których mówisz są oczywiście wielkie dla przeciętnego człowieka, no ale umówmy się to nie jest hajs dzięki któremu latasz prywatnym samolotem czy nawet 1 klasą częściej jak raz do roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo pamiętaj, że nawet dla Twojej branży mogą nadejść ciężkie czasy - więc teraz jak jesteś przy kasie to ponadpłacaj co możesz i trochę poinwestuj.

No i najlepiej moim zdaniem znajdź sobie jakiś cel który możesz zrealizować dzięki tym pieniądzom i
  • Odpowiedz
@niochland: No a dlaczego nie, skoro to jest pewnie programista który tu siedział na tagach związanych z it od 10 lat jak rozpoczynał swoją przygodę z pracą zawodową i korzysta z tej stronki dzień w dzień?

Przecież to nie jest jakiś biznesmen pod krawatem z teczką w ręce, tylko zapewne zwykły typek z konkretnymi umiejętnościami, w bluzie i koszulce dragon ball ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zdecydowanie myślę o tym samym, nie chciałbyś może mentorować kogoś np. mnie na zasadzie kontaktu przez jakiś czas? To napisz na PW. Od siebie dodam że F.I.R.E w polskich warunkach jest niewykonalne, natomiast już wykonalne przy zarobkach takiego rzędu. I może to Cię zainteresuje? Jest to jakiś cel, jakaś priorytetyzacja i optymalizacja życia pod cel by go osiągnąć.
  • Odpowiedz
BliskiDryblas: @Olsea: Jeśli nie masz gdzie dorobić, a nie starcza Ci na rachunki to polecam jeśli chodzi o Toruń dorabianie w weekendy w halo lub uber. Wystarczy, że masz prawko. Zadzwoń do nich i się zapytaj. Dorobisz 2k i plus Twoja pensja minimalna z tygodnia i już starczy Ci na leki i pokój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam! Trzymaj się!
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
MglistyKat: @niochland: Rozwala mnie, że wykopki wyobrażają sobie, że jak ktoś zarabia te 50k to nagle jedyne co robi to chodzi do opery, pali cygara i czyta New York Times xD Przecież to są normalne zarobki na amerykańskich kontraktach, tyle zarobi typek z IT w za dużym t-shircie, który po robocie przegląda wykop i reddita, a nie jakaś elita z Wall Street, obudź się.
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: sądzę że chodzi o wałek pod tytułem że siedzi naraz zalogowany na dwóch laptopach i udaje że pracuje. Zastanawia mnie skąd ludzie biorą takie oferty pracy że zatrudniają się za gruby hajs tylko po to żeby firma nic im nie dawała do roboty
  • Odpowiedz