Wpis z mikrobloga

Odpowiedź dla obrońców Papieża Franciszka

Dlaczego Franciszek nie opowiada się po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją? Po której stronie w tej wojnie naprawdę jest Franciszek? I przede wszystkim: co wynika z postawy Franciszka wobec Ukrainy i Rosji dla Ciebie jako dla katolika i dla wiarygodności religii katolickiej?


Zapraszam do zapoznania się ze znaleziskiem:
https://www.wykop.pl/link/6857373

#wojna #ukraina #neuropa #bekazkatoli
  • 99
@0xFEE1DEAD: Franciszek pochodzi z Ameryki Południowej, żył w nieco innej rzeczywistości, najwyraźniej nie kuma tego, co tutaj się dzieje. Ponadto, to człowiek i nie jest nieomylny. Porównaj sobie teraz jego postawę z Janem Pawłem II czy z Benedyktem XVI.
Porównaj sobie teraz jego postawę z Janem Pawłem II czy z Benedyktem XVI.


@maniol92: każdy papież wspierał zbrodnicze reżimy jeżeli tylko miał okazję, ten tylko podtrzymuje długą tradycję
@maniol92: "nasz" po prostu nie miał okazji, aktualny wspiera kacapow, poprzedni który miał okazję chętnie wspierał trzecią rzeszę i próbował pomoc zlikwidować państwo polskie, długa tradycja wspierania zbrodniczych reżimów nic więcej ¯\_(ツ)_/¯
Ale ok zagłębmy się w historię, który papież potępił reżim dopuszczający się zbrodni wojennych?
@maniol92: z tego co mi wiadomo to przyłożył rękę do epidemii hiv w Afryce, nie pomijaj pytań tylko dlatego że sa niewygodne

który papież potępił reżim dopuszczający się zbrodni wojennych?
@Deska_o0: JP II potepial ZSRR, Pius XII nawet wystosowal list do Petaina potepiajacy praktyki wzgledem Zydow we Francji Vichy, to takie pierwsze przyklady, ktore pamietam ze studiow. Wiadomo, zaraz napiszesz, czemu nie potepial III Rzeszy, ale chyba oboje wiemy, co wtedy bylo i ze sam papiez byl w kregu zainterosowan Hitlera i jego ludzi typu Skorzenny
JP II potepial ZSRR


@maniol92: źródło

Pius XII nawet wystosowal list do Petaina potepiajacy praktyki wzgledem Zydow we Francji Vichy,


@maniol92: prosił o zaprzestanie eksterminacji Żydów, nikogo nie potępiał

Wiadomo, zaraz napiszesz, czemu nie potepial III Rzeszy, ale chyba oboje wiemy, co wtedy bylo i ze sam papiez byl w kregu zainterosowan Hitlera i jego ludzi typu Skorzenny


@maniol92: papież wspierał ochoczo trzecia rzeszę, nie kłam aż tak bezczelnie
@Deska_o0: to co w tym momencie uprawiasz jest klamstwem, jesli pytasz o zrodla potepienia zwiazku sowieckiego przez naszego papieza, to chyba nie mamy o czym rozmawiac bo niezaleznie co powiem i tak potepisz :) byl im takim przyjacielem, ze chcieli go zabic, logiczne, co do Piusa, potepial, potepial ale wiadomo, ze zintepretujesz sobie inaczej bo duzo czasu minelo i nie pasuje ci to pod twoja narracje, wspierac ochoczo trzecia rzesze? to
to co w tym momencie uprawiasz jest klamstwem


@maniol92: nie jest, to trzymanie się faktów

jesli pytasz o zrodla potepienia zwiazku sowieckiego przez naszego papieza, to chyba nie mamy o czym rozmawiac bo niezaleznie co powiem i tak potepisz :)


@maniol92: wystarczy że podzielisz się źródłem a nie będziesz sobie wymyślał

co do Piusa, potepial, potepial ale wiadomo, ze zintepretujesz sobie inaczej bo duzo czasu minelo i nie pasuje ci
@Deska_o0: twoje fakty istnieja w twojej glowie, poczytaj sobie wiec co mowil w 1979 oraz w 1983 w Polsce oraz jak bezpieka nazwala jego wizyte w ojczyznie :) Pius, starczy wpisac w google fraze potepienie zbrodniczego rezimu, tez wyskoczy mase zrodel, poczytaj, pokatuj swoj mozdzek niewygodnymi informacjami
twoje fakty istnieja w twojej glowie


@maniol92: ktore? Póki co pieprzysz że kłamie nie potrafiąc wskazać nawet jednego miejsca w którym miałbym się z prawdą, żałosne, ale czego spodziewać się po typie który broni instytucji znanej głównie z pedofilii i ukrywania jej w swoich szeregach.

poczytaj sobie wiec co mowil


@maniol92: nie mam zamiaru, na tobie spoczywa ciężar dowodu, dopóki go nie przedstawisz to przyznajesz mi rację, nie wiesz tak
@Deska_o0: no i sie nie katuj, po co, wiedza moglaby ciebie zabic :) wiadomo pedofilia i same zlo, caritas, pomoc glodnym, bezdomnym na calym swiecie, to przeciez nic, w trakcie okupacji kosciol przeciez byl ramie w ramie z hitlerowcami i komunistami, tylko przypadkiem zabijali ksiezy, jestes zalosny i twoje gledzenie na Kosciol faktow nie zmieni, boli i ma bolec :)
@maniol92: wysryw długi ale nadal nie widzę żadnych źródeł, dziękuję za przyznanie mi racji trochę szkoda że nie rozumiesz że to robisz ale jak widać ty ogólnie niewiele rozumiesz ¯\_(ツ)_/¯
@Deska_o0: wy lewacy macie to do siebie, ze lubicie przypisywac komus negatywna latke, a wszelkie argumenty negowac, pozdrawiam, niech Bog Ojciec Wszechmogacy ma cie w opiece :) uwazaj tylko na ksiezy, by znowu cie nie skrzywdzili xd
@maniol92: jestem lewakiem bo trzymam się faktów, czy dlatego że nie jestem członkiem tej samej sekty co ty? Czy tak pieprzysz oby pieprzyć?

wszelkie argumenty negowac


@maniol92: nic nie neguje z prostego powodu, nie podałeś żadnego argumentu który byłby podparty czyms więcej niż twoje fantazje które mnie nie interesują