Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens kupowania nowego auta z salonu za 200tys zl jesli autem używanym za 20tys tez dojedziemy z punktu A do B tak samo wygodnie.

Juz prawie kupilem takie auto ale potem sobie pomyślałem co sie zmieni jesli to zrobię. Będę sie przez miesiąc bawił nową zabawką a potem przyjdzie zwykly dzień i bedzie auto służyło do wożenia tyłka.

Argument że ktoś ma kasę nie jest argumentem bo inwestycja w auto to najgorzej wydane pieniadze. Taką kasę można dobrze zainwestować a nie stracić w pół roku połowę wartości.
#samochody #ekonomia #handel #inwestycje #polityka #ukraina
  • 16
@inflacja_biedaku:
Zalezy w sumie tez, w jak dlugie trasy sie wybierasz, jesli duzo jezdzisz, to zapewne warto troche wiecej zainwestowac, aby zwiekszyc komfort oraz bezpieczenstwo. Jesli chodzi o samo przemieszczanie sie po miescie, to chyba nie ma nic szybszego niz rower elektryczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod jak niby zamrnuje czas w aucie z 2010roku vs auto 2022? W przypadku nowego auta to sie czas marnuje na ciaglych wizytach w ASO.
To samo jesli chodzi o zdrowie. Wytlumacz mi jak zmarnuję zdrowie w starszym aucie? W obu sa poduszki i pasy.
@inflacja_biedaku: Tak jasne, zmarnujesz zmarnujesz czas w aso robiąc zwykły przegląd a 20 letni trup to w ogóle się nie psuje i oleju się w nim nie wymienia xD

To samo jesli chodzi o zdrowie. Wytlumacz mi jak zmarnuję zdrowie w starszym aucie? W obu sa poduszki i pasy.

W taki że nowsze auta są większe i wygodniejsze, a przy tym bezpieczniejsze.

Naprawdę tak niski jest twój poziom wiedzy i rozumu?
@inflacja_biedaku: #programista25k here i rozumiem o co ci chodzi. Wolę kupić coś z lat 2014-2017 z segmentu D(Mondeo, Insignia, 508) do 60-70k niż kupować nowy, podobnej klasy za 150-200k.

Nawet nie chodzi o to, że mi szkoda kasy ale nie wytrzymałbym nerwowo gdybym miał trzymać nowy samochód pod blokiem, wiedząc, że ślepy sąsiad w Corsie na 100% #!$%@? w niego drzwiami. #!$%@?łbym się o każdą rysę, bałbym się o co coś
mogę mieć taki samochód w dupie i nie przejmować się obcierkami, a jednocześnie stać mnie żeby o niego zadbać i zrobic remap na hamowni dla większej frajdy


@kobiaszu: Możesz za to przejmować się awariami które w nowych autach są bardzo drogie ;)

Ja to akurat kupowałem auto sportowe to wypadało kupić je nowe, ale normalnie to bym kupował używkę tyle że taką 3 letnią. 8 lat to już sporo jak na
@cwlmod: aj bez przesady. Akurat moje 20 letnie BMW ma wymienione wszystko poza karoserią i się zupełnie nie psuje. Poza tym co za przyjemność kupić sportowe auto. Lepiej zbudować coś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inflacja_biedaku: nie ma sensu. Kupują albo ci, dla których 200k to jak splunąć, albo ci, którzy dali się zmanipulować reklamami. I dokładnie tak jest, że po miesiącu masz #!$%@?, niezależnie czy kupiłeś nówkę za 200k czy gruza za 20k. Tak jest też z wszystkimi innymi rzeczami, bo człowiek ma niesamowite umiejętności przyzwyczajania się do sytuacji i wyrównywania poziomu szczęścia do poziomu bazowego.