Wpis z mikrobloga

Byłem na jeździe testowej nowej #honda #civic 11. generacji. Jestem zachwycony tym autem, gdybym był raptusem to od razu bym go zamówił. A że raptusem nie jestem to pojechałem od razu do #lexus przejechać się modelem ES i ten zrobił na mnie znacznie gorsze wrażenie w trakcie jazdy, mimo że PREMIUM i kosztuje sporo więcej. Wcześniej jechałem Peugeotem 308 i Skodą Kodiaq, oba były nijakie.

Czy są jakieś znaczące minusy tej Hondy? Czy ktoś jest w stanie ostudzić mój łeb? W internecie same ochy i achy. #kupnosamochodu #kupautozmikro #motoryzacja
  • 34
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darydarylosu: tylko tyle ze pierwsze modele beda mialy problemy wieku dziecięcego

@wycz: gdybyś Ty widział co się z X działo. Tu skrzypi, tam zgrzyta, podsufitka trzeszczy, wycieraczki działają na suchej szybie a na mokrej nie chcą (tryb automatyczny), czujniki parkowania wariują w czasie deszczu, te śmieszne boczne obrysówki parują od wewnątrz. I multum innych "dupereli" które teraz mi wyleciały z głowy :)

gdybym był raptusem to od razu bym go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darydarylosu: jestem zadowolony bo o tych wszystkich problemach czytałem tylko na forach poświęconych X. Osobiście przez 4 lata spotkałem się tylko z parującymi od wewnątrz obrysami (boczne obok przedniego koła). Zgłoszone przy jednej wymianie oleju, przy drugiej już czekały nowe w serwisie na wymianę. Całość w ramach gwarancji.

Jest też inny problem usterek w X. Honda robiła Civic X (5D) w Anglii aż pewnego razu (2019) zdecydowała się przenieść produkcję do
@darydarylosu: civic patrząc na poprzednia generacje to super autko niepremium czyli będzie okazjonalnie skrzypiec, trzeszczeć, szyberdach będzie slychac przy autostradowych prędkościach, nadkola słabo wyciszone itp. Ale jeśli ktoś zdaje sobie sprawę ze to jest autko niepremium to potrafi na to przymknąć oko. Poza tym do wersji HB (chyba tylko taka jest w jedenastce) upchniesz 3000 gratów i jeszcze rodzine zmieścisz. W dziesiątce nawalal radar, klima ale jak serwisowałes w aso to
@Ar_0: Dzięki za cenne info i poświęcony czas. Pozdrawiam Cię ciepło Mireczku.

@bb89: Dzięki za opinię. W Lexusie właśnie gwizdało od szyberdachu i jestem pewny, że przy 150 km/h było tak samo głośno w środku jak w Hondzie. To mnie najbardziej zdziwiło. Handlowiec zachwalał przy tej prędkości jak jest cicho w kabinie, ale sam podnosił głos, aby było go słychać :) A ja teraz jeżdżę Aurisem, to był mój pierwszy
@Alpha_Male: Dodam jeszcze, że handlowiec z Hondy mnie mega zaskoczył. Jazda trwała ponad 20 minut, miał obcykaną trasę miasto + autostrada + pusta dwupasmówka z super zakrętami + droga dojazdowa z wertepami. Pierwszy raz miałem możliwość przetestować auto w bardzo zmiennych warunkach, do tej pory u konkurencji rundka po obwodnicy i powrót. W trakcie tej różnorodnej jazdy Honda pokazała się w samych superlatywach, typ wie co sprzedaje, więc może się chwalić.
@darydarylosu: szczerze powiedziawszy mnie to podejście średnio się podobało jak kupowałem, w sensie takim, że jazda tylko z handlowcem. W innych markach dostalem auto na godzinę, dwie a nawet na weekend. Tylko w Hondzie (z tych, w których byłem) się nie dało.
Zresztą X mi się bardzo podobała z zewnątrz, ale jak siadłem do środka to niestety entuzjazm minął, bardzo było widać, że to auto zadebiutowało już jakis czas temu. Ten
@darydarylosu: eee, Honda suaba, kup 25-letniego Lanosa. Moze nie jest najlepszy, ale przynajmniej nie przepłacisz.
A tak serio to chyba nie ma aut, ktore by nie byly krytykowane w internecie. Jakby sie sugerować opiniami to każde awaryjne i zawrdzewiałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po ile Ci ten handlowiec zaproponował tego Civica? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@darydarylosu: co do trzeszczenia szyberdachu w Lexusie ES to jak miałeś jazdę w jednym z salonów w Wawie to nawet wiem w którym xd
parę tygodni temu miałem tam jazdę też ES w wersji na dodatek Omotenashi i szyberdach trzeszczał już koło 100km/h. Ogólnie w innych salonach miałem jeszcze dwie jazdy wersją Prestige i Business Edition i tam problemu nie było z niczym, bardzo dobre wyciszenie.
Jedną jazdą tylko w jednym
@jakno: poka cene, bogaczu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zadatek bierą, nie zaliczkie? Ciekawe czy sami zwracaja podwojna ilosc jak sie nie wywiążą?
@darydarylosu: @bb89: A te silniki hybrydowe i elektryki to one w porzadku są? To nie jest przypadkiem pułapka dla europejczykow, by elektryki naprawiali w nieskończoność i sie wykrwawili w końcu? Pytam serio, bo nie mialem doswiadczenia, a ten Civic nowy wydaje sie fajnym
@ebismolarek: Jestem użytkownikiem hybrydy Toyoty i nieprzypadkowo szukam kolejnej. U mnie przy przebiegu >200 000 km wciąż auto jest bezawaryjne, na grupie facebookowej są goście z taxi co mają >500 000 km i wciąż wszystko gra. Co do rdzy się nie martwię, wyznaję zasadę jeżdżenia autem młodszym niż 10 lat.