Wpis z mikrobloga

Zieloni: na PlayStation wcale nie ma tak dużo exów, kilka gier, a ludzie robią aferę
Tymczasem Microsoft: na PlayStation w 2021 było 280 exów, prawie 5 razy więcej niż na Xboxie

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą, dobra kampania reklamowa dla PlayStation.

https://twitter.com/firstadopter/status/1580162738877124608?s=46&t=fNZ3ExYu9_gkHxp-ibPPIQ

#ps5 #ps4 #xbox #xboxseriesx #xboxone
Cinkito - Zieloni: na PlayStation wcale nie ma tak dużo exów, kilka gier, a ludzie ro...

źródło: comment_1665577175J1r6tswDsw1RoAHku3MMSv.jpg

Pobierz
  • 23
no to teraz ms będzie wykładał hajs na robienie gier activision i finansował studia. Zero problemu?


@Medonix: tak, bo to jest dokładnie to samo co kupno np. Housemarque czy Naughty Dog, z którymi Sony współpracowało latami ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak samo odcięło konkurencję od gier multiplatformowych IP.
@Cinkito ale czy ja pisze, że to samo? Udowodniłem tylko, że twoja dość zwięzła definicja nie obejmuje wszystkich problemów. To że ktoś wyłoży hajs jak to napisałeś nie zawsze uprawnia do robienia z gry exa...
ale czy ja pisze, że to samo? Udowodniłem tylko, że twoja dość zwięzła definicja nie obejmuje wszystkich problemów. To że ktoś wyłoży hajs jak to napisałeś nie zawsze uprawnia do robienia z gry exa...


@Medonix: W sumie racja, niemniej biorąc pod uwagę na jaki komentarz odpisywałem, to i tak ta zwięzła definicja była lepsza i zawiera w sobie więcej argumentacji, niż exy to zło, bo tak jest i tyle. Dodatkowo nigdzie
@Cinkito: bo jakby wydali gre na wszystkie platformy to by wiecej zarobili, nie bez powodu Sony teraz zaczelo kampanie na PC, no ale robia konsole po kosztach, zeby potem odbijac sobie profitem na grach.
Dodatkowo taki stan rzeczy byłby lepszy dla uzytkownikow (czyli nas), bo mozna byloby wybrac platforme bez koniecznosci patrzenia pod katem gier.
Mnie tam osobiscie zenuja te wieczne walki fanbojow sony vs ms
@boguslaw-de-cubalibre:
Sony - współpracuje ze studiami przez lata, wykłada pieniądze na produkcję nowych IP z zastrzeżeniem ekskluzywności, ale bez tych pieniędzy IP w ogóle by nie powstało. Rzadko kiedy te studia robiły większe lub nawet mniejsze gry multiplatformowe. Po latach współpracy Sony czasem wykupuje takie studio.

MS - zaczął kilka lat temu haul zakupowy całych wydawców, którzy mieli pod sobą kilkadziesiąt studiów wyłącznie po to, aby przejąć znane multiplatformowe IP i
czyli jak MS wyłożył kasę na studio to teraz może sobie z nich zrobić exclusivy? Czy to działa tylko w jedną stronę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@boguslaw-de-cubalibre: oczywiście, że w dwie, dlatego nikt rozsądny nigdy nie miał problemu z ekskluzywnością gier takich jak Forza, Gearsy, Halo czy z gier 3rd party Ori.
@greven Jezu ale się zesrałeś nie wiem o co, wy już całą książkę o mnie napiszecie? Czy ja gdzieś słowem wspomniałem, że mi się podoba to, że ms przejmuje acti? Dla twojej wiadomości nie, nie podoba mi się.

Czytajcie ze zrozumieniem, ja odpisywałem tylko na zdanie, mówiące o tym, że jak ktoś "wykłada hajs na stworzenie gry to niech robi sobie exa". Zagadnienie to jest dużo bardziej złożone. Nic nie da się
@greven: masz dziwne rozumowanie, z którym się nie zgadzam bo nie masz racji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Monopol, jakkolwiek go nazwiesz, zawsze służy korporacji, nigdy użytkownikowi. Nie ma znaczenia jak został osiągnięty, albo jak go nazywasz. Przejęcie MS, w bardzo długiej przyszłości, może być złe dla nas (graczy), bo nie będzie konkurencji (lub będzie limitowana). Gry ekskluzywne od Sony są formą monopolu (wyobraź sobie, że kotlet w
Jezu ale się zesrałeś nie wiem o co, wy już całą książkę o mnie napiszecie?


@Medonix: Lol co? Jaką książkę? Jakie zesrałeś? Nie napisałem nic o tobie tylko odniosłem się do twojej wypowiedzi - pytać o zgodę następnym razem? Chyba przewrażliwiony jakiś jesteś na swoim punkcie.

Czytajcie ze zrozumieniem, ja odpisywałem tylko na zdanie, mówiące o tym, że jak ktoś "wykłada hajs na stworzenie gry to niech robi sobie exa".


No