Wpis z mikrobloga

Marzy mi się, żeby zamawiać sobie wysokiej jakości mięso, głównie karmioną trawą wołowinę czy dziczyznę, i sobie je zamrażać czy coś, w każdym razie ograniczyć do zera marketowe czy dyskontowe mięso.

Widzę, że w Polsce działa kilka sklepów internetowych sprzedających ekologiczną wołowinę, ale stwierdziłem, że może zapytam tutaj - ktoś może poleca jakieś dobre źródło?

Jeżeli ktoś miałby szersze spostrzeżenia (np. "nie ma to sensu bo w sklepie X jest bardzo dobrej jakości wołowina dużo taniej") to też zapraszam do komentowania.

#mieso #wolowina #keto #jedzenie #zywnosc #dieta #dietetyka #carnivore #gotujzwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
@lab_rat:

sprzedających ekologiczną wołowinę

Nazywanie żywności bio, żywnością ekologiczną to pewne nieporozumienie. Tego typu żywność nie jest absolutnie ekologiczna bo do jej produkcji trzeba zużyć znacznie więcej zasobów.

Sprawdź gdzie zaopatrują się dobre restauracje w Twojej okolicy, tam zaopatrzeniowcy dobrze wiedzą gdzie sprzedaje się gówno a gdzie dba o jakość. Ja po przeprowadzce w dobre miejsce znalazłem hurtownię w której na miejscu rozbiera się półtusze od kilku lat nigdy się nie
  • Odpowiedz
@lab_rat: Są pojedyncze hodowle w polsce tylko jak idzie o wołowinę karmioną trawą, chyba Lubuskie Angusowo się łapie na przykład. O dziwo ceny nawet nie są jakieś kosmiczne z tego co kojarzę. Są też chodowle jagnięciny/koziny też głównie z pastwisk - choć trzeba ten smak lubić zdecydowanie :P

Kur chyba nie da się dostać karmionych odpowiednio jedynie.
  • Odpowiedz