Wpis z mikrobloga

Cześć,
7k do wydania na wszystko tj. (klawa, myszka, monitor, jednostka )
wymagania: najchętniej 1440p pewnie ultra ale możnaby mniej. jaki monitor ile hz? lepiej z regulowaną stopką czy wysięgnik dokupić?
gry na teraz: fortnight, minecraft, cuphead fallguys osu,
obudowa z szybką i chyba dobrą wentylacją
wyjściowy zestaw to chyba 12400F + nvidia 3060 chociaż coraz bardziej skłaniam się 3060 TI + właśnie co? i jaki monitor?
alternatywa to chyba zestaw purepc na 5000 intel
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-pazdziernik-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,9
czyli 12400F, jaki wentylator do tego ?
Palit GeForce RTX 3060 Ti Dual
G.Skill Aegis 16 GB 3200 MHz CL 16
Kioxia Exceria G2 1TB
SilentiumPC Vero L3 600 W
ASRock B660M PRO RS

brak typów myszki i klawiatury.
Pomożecie ze sprecyzowaniem i doradzeniem sprzętu? najlepiej w jednym sklepie wraz z usługą montażu. peryferia mogą być z innych sklepów.
#pcmasterrace
edit: no i czy czekać na black friday z którymś z elementów ? lub promki?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wymagania: najchętniej 1440p pewnie ultra ale możnaby mniej. jaki monitor ile hz? lepiej z regulowaną stopką czy wysięgnik dokupić?


@Obronca_Ucisnionych: coś z VESA i dokup wysięgnić. Jak kupiłem monitor 27" to byłem w szoku jaka ta stopka jest ogromna. Monitor stał w połowie biurka. Tak więc bez wysięgnika może być ciężko.

A co do częstotliwości jak dla mnie wszystko powyżej 120 Hz to już małe różnice, tym bardziej że ciężko
  • Odpowiedz
@10129: no i jaka płyta w takim razie? co w niej tragicznego? albo inaczej
jak analizować płyty główne tak z boku ? jako osoba nie siedząca w tym ale potrzebująca kupić?
bo opinie przez ceneo albo sklep to są "zajebista moim ryzenem 2600 daje radę temp w normie(ile to norma)" lub " spoko polecam"
moja procedura zakupa z grubsza wygląda tak: a chciałbym ją skorygować
1. wybierz procesor np. w tym momencie 12400 lub 5600g (zakładając zintegrowane gpu, jeśli dedykowane to z f)
2. wybierz natańszą płytę główną atx lub matx z 4 slotami RAM do 64 GB lub 128 GB. miłobyłoby gdyby płyta posiadała co najmniej 2 złącza pci na grafika i 1 na 1x na "rozbudowę "
  • Odpowiedz
co w niej tragicznego?

sekcja zasilania, 120 stopni na niej to nie jest akceptowalna temperatura przy 12700, Tym bardziej, ze to wcale nie jest płyta za 400zł. Ogólnie 12400f mniej wymagający, ale tu sobie niejako zabierasz możliwość ulepszenia tego na przyszłość.

jak analizować płyty główne tak z boku ?

nie czytając ich testów nic nie po analizujesz tak z boku. możesz wyszukiwać arkusze excela gdzie są napisane ich komponenty sekcji zasilania, ale to będą nic nie znaczące cyferki tak z boku

jako
  • Odpowiedz