Wpis z mikrobloga

@Papierowyksiezyc9328: tylko że zastanawiam się czy to obciążenie nie będzie zakłócać harmonii na plecach i tworzyć jakichś kontuzjogennych postaw podczas pompkowania, i za jakiś czas czy nie będę miał kontuzji przez to

Na wyciskaniu czasami mnie barki bolały a przy pompkach już nie.
Ciężko mi było ogólnie znaleźć idealną pozycję bezpieczną na ławce, a pompki to odrazu naturalnie i bez bulow
@carver: nie, nigdy, bez znaczenia czy wąsko czy szeroko rozstawione mam dłonie zawsze czuję głównie klatę i triceps i trochę barki.
A na wyciskaniu to czułem że barki mi przejmują więcej pracy mimo że zmieniałem pochylenia
14 serii po 14 powtórzeń pompek w ciągu 1 godziny na podwyższeniu około 15 cm tak że klata schodzę do podłogi, i czuję ogień.


@adamsowaanon: na #!$%@? aż tyle, dołoż 20kg na plecy i zrób 4 serie ale takie jakieś cluster sety, dropset, amrap czy inne metody intensyfikacji. Pamietaj, że pompa nie oznacza zaangażowania wysokoprogowych jednostek motorycznych i niekoniecznie dałeś bodziec do hipertrofii
@adamsowaanon: Pompki są zajebiste, tak jak zauważyłeś - przy pompkach łopatki i cała obręcz barkowa pracują naturalnie. Chińscy dwuboiści wypowiadali się, że w ogóle nie robią wyciskania na ławie, żeby nie „blokować” swojej mobilności w barkach i dla nich to ćwiczenie jest zbanowane.