Wpis z mikrobloga

która mobilizuje tylko rusków,


@Deska_o0: nie, mobilizuje wszystkich obywateli Rosji. Także, np. m.in. Buriatów czy kogokolwiek innego kto ma obywatelstwo i chromosomy XY.

To nie Polacy! Oni są ze Śląska!!!1one


Jeżeli w polu "narodowość" wpisują "Ślązak" to oczywiście, że to nie Polacy.
  • Odpowiedz
Jeżeli w polu "narodowość" wpisują "Ślązak" to oczywiście, że to nie Polacy.


@kerdian: a na zdjęciu są twoi koledzy i powiedzieli ci że nie są ruskimi, było od tego zacząć a nie kombinujesz jak koń pod górę ¯\_(ツ)_/¯
Większość mieszkańców Buriacji których poznałem uważała się za ruskich, widocznie twoi koledzy nie, zresztą ja nawet nie widziałbym skąd są, w Moskwie też pełno takich
  • Odpowiedz
@marko2: może warto przypomnieć, że Buriaci są bardzo związani historią z Polakami. Podobno pierwsi Polacy osiedlili się tam już około 300 lat temu, ale stanowcza większość to zesłańcy po Powstaniach Styczniowym i Listopadowym. Na krótki czas do Buriacji trafił nawet marszałek Józef Piłsudski. Równie spora część Polaków przybyła tam na zlecenie firm budujących Kolej Transsyberyjską. Po zakończeniu budowy już nie chciała wracać do kraju i założyła własne, polskie kolonie. Dziś
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @marko2: może warto przypomnieć, że Buriaci są ...
  • Odpowiedz
doświadczyli bardzo ciepłego powitania ze strony Buriatów, gdzie typowy Rosjanin z Moskwy czy Petersburga tylko by splunął po usłyszeniu skąd jesteś


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Skąd taki wniosek? Podczas tygodniowego pobytu w Moskwie i Petersburgu spotkały mnie tylko pozytywne lub neutralne reakcje po odpowiedzi na pytanie "skąd jesteście". Nikt nie miał żadnego problemu z tym, że przyjechaliśmy z Polski a rozmawialiśmy z masą ludzi w różnym wieku.
  • Odpowiedz