Wpis z mikrobloga

@supermariuszbro:
#dyskietki #technika #komputery #komputer #digitalizacja #ksiazki #ksiazka #biblioteka

Witam wszystkich. Wypożyczając książkę z uczelnianej biblioteki zauważyłem, że na końcu dołączona jest dyskietka. Internet podpowiedział, że jest to dyskietka 5.25 cala Dysan 100. Książka wydana w 1993, ale podejrzewam, że na dyskietce znajduje się w jakiejś formie zdigitalizowana wersja książki.

Czy wie ktoś może gdzie mógłbym ową dyskietkę otworzyć, lub czy zna posiadacza takiej stacji dyskietek? Pytanie zadałem też mailowo do biblioteki, ale ciągle czekam na odp, więc stwierdziłem, że i tu podpytam ( ͡º ͜ʖ͡º). W ostateczności drogą kupna nabędę z OLX-a jakąś stację dyskietek i własnymi siłami spróbuję się do tego dobrać. Książka pochodzi z serii "Maszyny przepływowe", której większości tomów próżno szukać w internecie, a która wyjątkowo (moim zdaniem) zasługuje na digitalizację :3

PS: Jestem zielony w temacie, więc jak ktoś zdecyduje się pisać mi o rozszerzeniach plików z 1993 i konfliktach danych to proszę o wyrozumiałość ʕʔ.

Pozdrawiam gorąco
  • 9
Potrzeba stacji dyskietek 5.25 i komputera z odpowiednim kontrolerem. Ja sam mam taki sprzęt w Łodzi, jednak nie mam pojęcia czy napęd 5.25 w nim działa :-) Pozostaje jeszcze kwestia, że jeśli tam jest ta książka, i jest po polsku to daje sobie rękę uciąć, że jest to plik z edytora TAG, i będzie trzeba pokombinować by go przekonwertować.
Jutro jestem umówiony z gościem ze stacją dyskietek. Życzcie mi szczęścia, żebym coś na tych dyskietkach znalazł ( ͠° °). W międzyczasie zdobyłem dyskietki do dwóch pozostałych dostępnych części (polatałem trochę w tym celu po kampusie PG; mam nadzieję że było warto ;)).

Co ciekawe autor w pierwszym tomie sam wspomina o częściach A, B, C, D i E, ale jakoś spośród 15 politechnik w Polsce