Wpis z mikrobloga

Planuje wyskoczyć na 2-3 noce przespać się w lesie i byłbym wdzięczny za podzielenie się waszymi protipami. Kilka lat temu już spędziłem kilka wyjazdów w szałasie, bez żadnego sprzętu poza toporkiem i podczas ulewy ale teraz chcialbym zrobić to troszkę bardziej komfortowo. Jak polecacie spać? Myślałem o hamaku i tarpie, namiocie lub poprostu szalasie. Chciałbym tez zabrać psa, ale liczę się z tym, ze może nie być to dla niego w pewnym momencie komfortowe (jeśli będę widział ze piesel nie bawi się dobrze będę miał osobę która szybko będzie mogła po niego przyjechac i zabrać do domu). Najbardziej obawiam się temperatury bo to już jednak październik i w nocy może być dość zimno. Jak sobie najlepiej poradzić z temperatura nie wydając fortuny na sprzęt?
#bushcraft #survival
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AligatorTed: -budowanie szałasu jest w Polsce nielegalne na terenie lasów państwowych, jak już to tylko w lesie prywatnym, jak masz to weź hamak z podpinką i tarp;
-pies 24h na smyczy;
-nie wiem ile to "fortuna", ale w miarę dobry śpiwór kosztuje jakieś 300-330 zł. Mowa oczywiście o Stavangerze od Fjorda Nansena.

I weź coś na prawdę przeciwdeszczowego, bo w tych warunkach łatwo o hipotermię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AligatorTed: pies nie polecam jak nie masz wprawy w takie wypady

Koniecznie tarp, hamak. Dobry śpiwór to podstawa. Ubrania termo. Butla z gazem, sprzęt do gotowania, nóż, ogrzewanie się herbata, nalewka. Ćwiczenia rozgrzewają.
Umiesz w ogniska w lesie i ich zacieranie? Jak coś są tutoriale w necie.

Będzie super. Powodzenia
Koniecznie tarp, hamak. Dobry śpiwór to podstawa.


@Tygrysia_Lilia: W taką pogodę przy tarpie i hamaku podstawa to dobry underquilt. Co z tego, że masz drogi puchowy śpiwór skoro od dołu jest on skompresowany przez Twój ciężar.
Dobra podpinka + najtańszy śpiwór daje wielokrotnie większy komfort niż najlepszy śpiwór.

@AligatorTed: zdecydowanie odradzałbym psa na początek.
Co do temperatury: najważniejsza jest izolacja od dołu. W przypadku spania na glebie: dobra mata samopompująca/materac