Wpis z mikrobloga

Serio nawet zamawianie światłowodu w tym kraju musi być takie upośledzone? xD

W piątek oddano nowiutką inwestycję POPC u mnie na wsi, już od połowy września przyłażą chłopy z ulotkami i chcą, żeby u nich zamówić internet. Każdego informuję, że zdecydowałem się na ofertę od #inea, gdzie inny chłop na infolinii mi powiedział, że założył mi u nich konto i stworzył zamówienie, tylko muszę czekać do piątku 7.10 i wtedy od 8 rano dzwonić, żeby umówić się na montaż.

No to był 7.10 w ubiegły piątek. Dzwonię od 8 rano, oczywiście najpierw 20 minut użerania się z botami. Gdy dotarłem w końcu do konsultantki, usłyszałem, że ona nie ma wpisanego "zlecenia instalacyjnego" i ktoś od nich będzie do mnie dzwonił. Nie wie konkretnie o której godzinie, ale "NA PEWNO DZISIAJ". Tego samego dnia miał dzwonić też inny typek, tym razem z #orange, żeby przedstawić mi ofertę. Oczywiście, ani z Inei, ani z Orange nikt nie zadzwonił. xD

Teraz siedzę i się zastanawiam, czy do nich dzwonić i marnować kolejną godzinę wisząc na telefonie, czy cierpliwie czekać nie wiadomo na co, czy może po prostu olać leserów i zamówić gdzieś jeszcze indziej.

Może Wy polecicie mi jakiegoś operatora, gdzie proces zamawiania jest jasny i klarowny, a przedstawiciele nie rżną w uja?

#swiatlowod #popc
  • 27
@staggermeister_: Ten popc to jakiś jeden wielki syf, w moim regionie na Lubelszczyźnie wszyscy w okolicznych wioskach już mają a u mnie od stycznia tego roku kabel ze skrzynką 5 metrów od domu wisi i jak narazie na tym koniec.
@victordeleco2: @Merkor92: Mam update w sprawie światłowodu. W środę dostałem SMS z Inei, że nie udało im się ze mną skontaktować i mam oddzwonić na podany numer. No to dzwonię i okazuje się, że dodzwoniłem się na infolinię Inei. Za pierwszym razem usłyszałem, że jestem 60-ty w kolejce i zerwało połączenie. Drugi raz zadzwoniłem po około godzinie, wówczas po 40 minutach czekania jako dwudziesty w kolejce, udało się pogadać z
@ravz: @Merkor92: @victordeleco2: Jest finał sprawy, Orange podłączyło mi dziś bez większego pi****lenia światłowód i obecnie mam 600/100. Za 2 dni mam zadzwonić i zapytać o możliwość zwiększenia downloadu do 1 Gbit, bo 48 godzin zajmuje zamknięcie zamówienia w systemie. Cały proces, od momentu wpłynięcia mojego zamówienia do Orange, zajął 13 dni.

Inei kazałem iść do diabła, bo zaproponowali mi montaż najwcześniej 9 listopada.
Pobierz
źródło: comment_1666708884jQCUa9OJmL1q63lwzq2r4b.jpg