Wpis z mikrobloga

Czasami są takie momenty, że obserwujesz kogoś z boku i wiesz, że widzisz coś niesamowitego, kogoś komu pisane są duże rzeczy. Max miał takich momentów wiele i niejeden raz się nim zachwycano, ale to jak bardzo utalentowanym jest kierowcą pokazał choćby w GP Brazylii w 2016 roku, a dla tych co nie widzieli lub już zapomnieli to polecam odświeżyć pamięć czy to się zapoznać.


Komenatrze w stylu "that boy just goes around and finds grip everywhere" czy docenienie przez samego Nikiego Laudę jak pamiętam nie były niczym szczególnym. W końcu pewnie każdy niedzielny fan F1 czuł dreszcz ekscytacji widząc taką jazdę, niczym niedokończone kółko kwalifikacyjne Maxa, czy zaginiony onboard Kubicy. Czasami po prostu wiesz, że to coś co się prędko nie powtórzy.

#f1 #redbullracing
A.....7 - Czasami są takie momenty, że obserwujesz kogoś z boku i wiesz, że widzisz c...
  • 8
  • Odpowiedz
@winsxspl: Wystarczy po latach komentarze poczytac nawet pod tymi filmikami. Wiele dinozaurów wyszło z jaskiń by z boomerowskim zachwytem rzucić "oglądam F1 od 199x i od razu widziałem, że Max to kompletna maszyna" lub coś w ten deseń.

Wyratowanie się na tej prostej, gdzie parę metrów przed nim się Kimi rozbił to chyba jeden z najlepszych manewrów w historii.
  • Odpowiedz
@Aiden7: Warto wspomnieć, że w rankingu kierowców gdzie głosują szefowie zespołów, od swojego drugiego sezonu w F1 był zawsze top2 (nawet gdy Rosberg wygrał WDC to i tak był przed nim xD), a w 2021 zabrał w nim pierwszą lokatę Hamiltonowi. Ale wiadomo to bolid i Leclerc lepszy bo w quali wygrywa xd
  • Odpowiedz
@Bubbo: Lerclerc nie jest zły, ale jeszcze jest wybrakowany.

Po prostu ludzie mają tendencję do umniejszania Maxowi i gloryfikacji innych. Bardzo możliwe, że to własnie staż jego jazdy i powtarzalność buduje taki osąd. Gość praktycznie jeździ na poziomie nieosiągalnym dla reszty przez cały sezon, a czasami dorzuci do tego coś ekstra. Błędy się zdarzają, a i tak jest jednym z tych co robi je najrzadziej.

W stawce jest wiele talentów: Minister
  • Odpowiedz
@IvrinOne: Nie chciałem się rozwodzić, bo można każdego opisać od każdej możliwej strony tzn. racecraft (podzielony na to co się dzieje na torze oraz na walkę koło w koło), tempo kwalifikacyjne, tempo wyścigowe, tempo na mokrym, mental - podpalanie się, konsekwencja, skupienie w trakcie całego wyścigu czy moment wyłączenia się, adaptacja do nowych bolidów, mocniejsza strona względem sterowności czy nawet regularność względem lat, ale tego jest taki ogrom małych i dużych
  • Odpowiedz