Wpis z mikrobloga

Czy Mistrzostwa Świat UCI w Gravelu to taki sam skandal jak Gravelowe Mistrzostwa Polski?
(dla przypomnienia, czołowe miejsca zajęli ludzie startujący na rowerach MTB)
Top 15 to prawie wszyscy z zawodowego pro peletonu szosowego.
Zwycięzca tegorocznego Unbound 200 (dawniej Dirty Kanza) Ivar Slik dopiero na miejscu 37.
A top 3 zawodników (więcej nie sprawdzałem) jechało na ramach szosowych: Canyon Ultimate i Spec Roubaix.
Czy Krajowej Komisji Badania Zgodności Rowerów Startujących na Szutrowej Nawierzchni zabrała już głos?

https://www.cyclingnews.com/uci-gravel-world-championships/

#gravel #kolarstwo #szosa
lecho182 - Czy Mistrzostwa Świat UCI w Gravelu to taki sam skandal jak Gravelowe Mist...

źródło: comment_1665336660Zgr4yj7zmMn80CjoC9XUiM.jpg

Pobierz
  • 22
@lecho182: No ale chyba nawet ktoś niedawno wstawiał, że UCI dopuszcza rowery każdego typu z wyjątkiem e-rowerów.

edit

BIKES

Any style of bike shall be permitted. E-bikes are not allowed. Handlebars can be of any shape but must be of a one-piece construction with no bar ends or clip-on extensions allowed (triathlon handlebars and any other handlebars extension system are forbidden).
@pine: @krymic1991: Nie chodzi mi o to kto wygrał, tylko na jakim rowerze. Gdyby gravel dawał jakąś przewagę to prosi z szosy by na nim jechali. Chociaż szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie jest ta granica od której zaczyna się gravel a kończy szosa.