Wpis z mikrobloga

Myślałem żeby zacząć programować ale nawet nie wiem jak się za to złapać ani w jakim języku się uczyć..
Albo zacząć szkolić coś co za rok dwa trzy cztery da mi jakieś fajne źródło dodatkowego dochodu
Jakieś ciekawe rady?
#programowanie #pracbaza
  • 17
@Shiv4n: no to jest chłopie jakby podstawa, bo w Chinach teraz inaczej prawo jest dot. grania, bo wprowadzili restrykcje a ty kompletnie zieloniutki, nie wiesz nawet gdzie chcesz gre wydawać XD
@Shiv4n: najlepiej zacząć się uczyć w języku angielskim, po polsku nie znajdziesz wartościowych materiałów, a od czego zacząć? No od programowania, znajdź sobie jakiś kurs, nawet na youtube jest tego od zarąbania i programuj.
Będziesz miał jakiś konkretny problem związany z programowanie, to wróć i zapytaj, ktoś Ci wtedy pomoże.
@Shiv4n: ja zaczynałam z rysowania na papierze, potem na wacom pro intuos, potem sie bawiłam na engine unreal
a między czasie na modelach 3d xan, obj etc
ale to ja, a ty jesteś inny. No i ty nawet nie wiesz na jaki rynek chcesz grę wydać a co dopiero co to za gra ma być a bierzesz się za programowanie XD każdy silnik ma inne rozszerzenia także jak chcesz coś wydać
@Shiv4n: jak chcesz robić na mobilki, to skup się na języku, który pozwoli Ci tworzyć appki mobilne. To znacznie zawęża możliwości.

Chcesz robić appki na iPhone? Będziesz potrzebował MacOS. Nieważne czy w piszesz w Swift (tylko pod iPhone) czy w bardziej uniwersalne frameworki.

Android SDK - piszesz w języku Kotlin, który został stworzony przez IntelliJ, twórców IDE do programowania w Javie. Bardzo przyjemny język i z całego serca polecam, szczególnie