Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem nowy samochodzik, citroen c4 w automacie z 2005 i tak się zastanawiam czy to normalne, że czuć jakby spalinami jak się wysiada z samochodu, bardziej to czuję z tyłu

To może być jakiś problem z wydechem czy coś?

I drugie pytanie, czy was też boli 4k obrotów przy 120km/h i czy da się to jakoś zmniejszyć? Dodać jakoś bieg 5 czy coś xd

Jaka jest w ogóle optymalna prędkość na tym 4 biegu by spalnie było jak najmniejsze?

#samochody #citroen
  • 24
Jaka jest w ogóle optymalna prędkość na tym 4 biegu by spalnie było jak najmniejsze?


@Anty_Chryst: obroty w okolicach 1500-2000, #!$%@? wie jaka to bedzie prędkość u Ciebie ale obstawiam że koło 100.

Z wysokimi obrotami nic nie zrobisz, musiałbyś wymienić pół samochodu i kosztowałoby to tyle co takie dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anty_Chryst: Tam jest 4 biegowy automat czy 5 bieg nie działa? Ale tego rodzaju awaria się chyba nie zdarza tylko np się "ślizga" itp.
Automat klasyczny woli trzymać się niskich obrotów i szybko przełącza. Dlatego też 4 biegowe automaty to były w amerykańskich kolosach gdzie moment w niskich obrotach robił robote :D
@Anty_Chryst: na trasę jak jeżdżę to i w pięciobiegowych autach mi jednego brakuje ( )

Różnicę masz taką że biegi masz dłuższe, a i po mieście skrzynia będzie przerzucała między 2-3 tylko. Normalnie jak masz 6 biegów i odpowiedni zapas mocy, to jak jedziesz jakąś wylotówką 70km/h to już wrzuca 5-6 bieg. Spalanie też mniejsze, bo silnik ma z czego wybierać dając najbardziej odpowiednie przełożenie

Tam
tam są cztery biegi, jedne z ostatnich automatów zanim zaczęli robić "normalne" hydrokinetyki


@Atreyu: Przypuszczam żeby w ogóle unikać zmian biegów ;D Bo we francuskich chyba były ogólnie jakieś pół-automatyczne czy jak to sie nazywa - ręczne z "popychaczami" xD Podobno koszmar jak znajoma opowiadała. Dla porównania w nawet starych Volvo japoński hydrokinetyczny AISIN - coś pięknego (choć nie do szaleństw;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakeroo: chłop mi powiedział, że uszczelka od filtra oleju jest do wymiany, ale że aktualnie nie trzeba tego robić i normalnie wytrzyma do kolejnej wymiany za jakieś 9k kilometrów. Czy to może tak #!$%@?ć czy to na pewno nie to?
@Anty_Chryst: Raczej nie. Wątpię żeby z tego filtra tak wyciekało. Ale widziałem akcje że od spodu było sporo wycieków i kapało to na tłumik. Nie dalo się w środku wytrzymać. Jakbyś rurę wsadził do środka. Może tłumik puszcza gdzieś po drodze. Masz szansę sprawdzić na kanale?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakeroo: nie, w kabinie właśnie nie #!$%@?, podczas jazdy też nie #!$%@?. #!$%@? mi tylko jak wysiądę z samochodu
@robertx: ja go oglądałem, stalkowałem też chłopa na fb na grupie i przeczytałem jego chyba wszystkie posty na tejże grupie xd