Wpis z mikrobloga

@robertkk: Brawo panie i panowie eksperci z Wykopu. Mamy podobny poziom wiedzy, know-how i doświadczenia co Wolski i jego ekspert i możemy w stanie ocenić że jebło i to w pobliżu cystern
Ps. a ja wpisałem parę godzin temu że mi to allahem akbarem śmierdzi.
  • Odpowiedz
@robertkk: Ja nie rozumiem czemu nie tłumaczy tych skrótów, nie każdy zna rozwinięcia jak IED czy SVBIED. Lepiej już po polsku napisać zamachowiec s-------a XD ale taki już jest światek znawców militariów gdzie używa się jak najwięcej słownictwa branżowego by byle dyletant nie połapał się o co chodzi i robiło to na kimś zewnątrz wrażenie profesjonalizmu XD
  • Odpowiedz
@WujaTHC: A celem na samym początku nie była popularyzacja treści militarnych dla szerszego grona i zainteresowania społeczeństwa wojskiem? Takie przeniesienie nawyków z forów militarnych do mainstriemu jest raczej słabym pomysłem. Łatwiej mu chyba jest ułożyć bardziej zrozumiałe zdanie bez skrótowców niż 150 000 tysiącom jego obserwatorów sprawdzać to w google XD
  • Odpowiedz
@skizo: ja nic do niego nie mam ale jako osoba publiczna powinien byc przyzwyczajony do nieprzychylnych opinii, zreszta pewnie jest
@Konigstiger44: to jest taka typowa zagrywka żeby ludzie podświadomie myśleli że ma o czymś pojęcie (niezależnie od tego czy ma czy nie).
  • Odpowiedz
SVBIED


@Konigstiger44: wykopki to elita internetu, ale ciężko jej wygooglać skrót który latał na mirko jeszcze za czasów wzmożonych działań wojennych w Syrii.

nowocioty nie znajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@guest: Mówisz do mnie czy koło mnie? Ja te terminy kojarzę od tak strzelam 2012. Biję do tego że ludzie notorycznie zwracają na to uwagę w komentarzach, że nie znają skrótów pokroju apfsds, ppk i innych manpadsów oraz wypowiedzi są pełne niedopowiedzeń. W ten sposób światek militarny nigdy nie wyjdzie do mainstrimu i szerokiego zainteresowania społeczeństwa, a popularność wszelkiego rodzaju infuencerów militarnych skończy się wraz z konfliktem na Ukrainie bo
  • Odpowiedz
bo nikt nie będzie marnował czasu na goglowanie jakiś nerdowskich skrótów


@Konigstiger44: 9 miesiąc wojny, a dalej trzeba tłumaczyć czym jest manpads? proszę ciebie

pamiętam jak na tagu #spacex był bot który wykrywał we wpisie słowa klucze i odpisywał z ich definicją
nk zrobi dla tagu #ukraina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@guest: Ja nie mówię o tagu tylko o twiterze i innych popularnych mediach społecznościowych. Wykop to nie mainstrim. Tu np. świetnie wyszedł Zychowicz który o każdą pierdołę dopytywał co może dla ludzi co się znają stwarzało problem ale ponad pół miliona widzów każdy odcinek z Wolskim miał ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Tu np. świetnie wyszedł Zychowicz który o każdą pierdołę dopytywał


@Konigstiger44: no i dlatego wywiady zychowicza szanuje, i broniłem tej kwestii jak go wykopki błotem obrzucały za to

ale nie przesadzajmy w drugą strone jak Wolski nie wyjaśni od razu we wpisie jednego skrótu
  • Odpowiedz
Błędnie założył że ludzie którzy nie znają terminów będą w stanie sprawdzić je po prostu w google


@WujaTHC: pisanie w SM nie polega na tym żeby pisać tak aby rozumiało cię wąskie grono ME lub innych ARS
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Jeżeli czytasz coś na wykopie to jesteś zajęty tylko tym i wygooglowanie danego skrótu nie zmusza Cię do pauzy filmiku np. i zajmuje dosłownie chwilę żeby odkryć znaczenie.
Zychowicz dopytuje o skróty żebyś mógł jego filmik odpalić sobie gdzieś w tle np. zmywając, rozłożyć się przed TV i dowiedzieć się wszystkiego w tym tych tajemniczych skrótów.

Podziwiam że dla własnej ciekawości żeby się zagłębić w temat nie spróbujesz sprawdzić
  • Odpowiedz
Biję do tego że ludzie notorycznie zwracają na to uwagę w komentarzach, że nie znają skrótów pokroju apfsds, ppk i innych manpadsów oraz wypowiedzi są pełne niedopowiedzeń. W ten sposób światek militarny nigdy nie wyjdzie do mainstrimu i szerokiego zainteresowania społeczeństwa


@Konigstiger44: może dzięki temu niektórzy nauczą się w research czy jak to sie teraz modnie mowi OSINT i zaczną googlować, ba, moze i poczytają więcej i dowiedzą się wiecej.
  • Odpowiedz