Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski
Po konsultacji z kolegą od terroryzmu i drugim co to sie uczył takie fajerwerki robić (a i sam w Iraku i A-stanie kilka takich przeżył...) uznaję że jednak hipoteza o SVBIED jest najlepszym ale nie pasującym idealnie wyjaśnieniem tego jak zniszczono most.
Za tą hipotezą przemawia:
- widoczne wideo z eksplozją ciężarówki
- latające płonące opiłki po eksplozji które wskazują na ANFO lub inna samoróbkę
- eksplozja kilkunastu ton ANFO faktycznie dałaby takie zniszczenia
- samobójca mógłby tak dobrać moment eksplozji żeby porazić cysterny na moście kolejowym
Są jednak pewne ALE:
- film jest dość słabej jakości
- wjechanie SVBIED na most rzekomo monitorowany, sprawdzany i prześwietlany oznacza albo monstrualny burdel w RUS albo jakąś koronkową operację SBU
- widok zarwanej jezdni nie jest jednoznaczny co do tego jak doszło do eksplozji

Co do skutków eksplozji:
- jedna jezdnia mostu drogowego zarwana na długości dwóch przęseł oraz osobno na długości kolejnego przęsła
- druga jezdnia mostu drogowe uszkodzona w nieznanym stopniu
- most kolejowy poddany był wypalaniu z cystern składu kolejowego na odcinku dwóch przęseł. Oznacza to że jest on w tych miejscach do wymiany na skutek uszkodzeń i odkształceń konstrukcji stalowej no i trzeb usunąć wrak składu
Nieprzejezdność mostu kolejowego i drogowego prawdopodobnie zostaną usunięte do końca roku.

Na razie trudno spekulować więcej.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski
Po konsultacji z kole...

źródło: comment_1665218091j13sfxwcrO2dJTGZ9TtoFB.jpg

Pobierz
  • 106
@wolskiowojnie

na wideo z monitoringu umieszczonego pod mostem kolejowym widać wpływającą łudeczkę pod przęsło mostu. Tak szybko jak się ona pojawia następuje eksplozja. Poza tym na filmach słychać dwa oddzielne wybuchy, to by tłumaczyło zawalenie się oddzielnych przęseł mostu.

Ja stawiam na zdalnie sterowanego drona, lub robota nurków Ładunek zdetonowany na powieszchni nie zrzuci przeseł.
Jakby to powiedział Zychowicz - może wyjaśnić słuchaczom nie posługującym się żargonem wojennym co to jest "hipoteza o SVBIED" ?


@7502-6038 Nie wiem, przecież to jest sekunda w Google. Czy Wy jesteście aż tak leniwi czy nieogarnieci, żeby nie przekopiować skrótu w Google?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolskiowojnie: A jak pisałem że Borys Kafarov jest na wolności to się śmiali, a go po prostu wyglodzili ze musiał już #!$%@? cokolwiek, a ze most akurat był pod ręką to jadł beton. Wszystkie jednostki UKR zostały wyposażone w taktyczne proce ze środkami typu anabolic normalnie, to jedyna opcja żeby go uspokoic.
@RobotKuchenny9000 a mnie to nie dziwi kompletnie, poczytaj o przypadku (nie wiem nawet czy nie było takich więcej) gdzie jeden żołnierz z oddziału rzucał się na granat by uratować resztę i zastanów się czy nie znajdziesz w tak dużej grupie ludzi chętnego do takiej akcji
@Positano1: Bombę można było zbudować już na Krymie (przerzucając materiały wybuchowe różnymi drogami) gość z szoferki doskonale widział pociąg i mógł odpalić bombę w idealnym momencie, sporo lepiej niż ktoś z zewnątrz. Znaleźć typa któremu ruscy zabili rodzinę i chce się odegrać też nie jest podejrzewam jakoś mega trudno. Co prawda trzeba być mega upośledzony żeby wpuścić taką ciężarówkę na most i tutaj moim zdaniem plan się wysypuje. Chociaż i tutaj
@nekju: @tymcza:
jest 9 Leszn w Polsce, "koło Poznania" wskazuje jeden z dziewięciu a nie że dwa przystanki obok

tak samo jak np. Chełm "lubelski" nie jest koło Lublina (to były dwa województwa w czasach 49 województw) ale w ten sposób wiadomo który Chełm (których w Polsce jest też 9 )