Wpis z mikrobloga

Czemu na drogach praktycznie widzi się same nowe albo max kilkuletnie ciężarówki? Przecież nawet w przypadku małej firmy transportowej to taka flota kilku ciężarówek to pewnie grubo ponad milion kosztuje.

To kwestia wybredności kierowców, bogactwa firm transportowych czy jakichś ograniczeń prawnych w przypadku starych ciężarówek?

#zycietruckera #bekaztransa #ciezarowki #transport
serek_heterogenizowany - Czemu na drogach praktycznie widzi się same nowe albo max ki...

źródło: comment_1665185801Dh79nSUoFbojki2n0chuVU.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@serek_heterogenizowany: jak masz małą działalność i kupujesz własne auto to możesz mieć coś starszego, co naprawisz od podstaw, będziesz o to dbał i posłuży Ci lata. Ale jak masz pod sobą flotę 200 aut i kierowców, co tylko umieją gaz do podłogi deptać to nie ma szans upilnować całego tego grajdołka, by naprawy były na czas - a to zwiększa awaryjność i koszta. Inna rzecz to optymalizacja podatkowa - auto w
@serek_heterogenizowany: jeśli nie rzadko 3-5 letnie ciągniki mają już przejechane 800tys-1milion km w UK takie widzę.
Tak że silniki nie stygną bo ciągle w trasie.
Więc taki 10 letni ciągnik by miał 2-2.5 miliona km. Wątpię żeby wytrzymały tyle poza wyjątkami. I miały sensowną bezawaryjność.
Do tego starymi klamotami trzeszczacymi nikt doświadczony i szanujący sie nie będzie chciał jeździć. Bo wszystko będzie skrzypiec w kabinie.
Więc firmy wymieniają a stare jadą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@serek_heterogenizowany: z punktu widzenia kierowcy, gdyby ktoś mi zaproponował jeżdżenie takim starym gratem i dopłacił, nie wiem, 2 tysiące na przykład do obecnej pensji, to nawet bym się nad taką ofertą nie zastanawiał. Auta z generacji na generację są co raz bardziej komfortowe i zapewniają chociaż namiastkę ludzkich warunków do codziennej egzystencji. Myślę że wszystkie podane przez kolegów powody są dobre, ale kierowcy też są wybredni i trudno się dziwić, szczególnie