Wpis z mikrobloga

Cześć,
Na co zwracać uwagę podczas zakupu haka holowniczego, chcąc samemu go zamontować?

Nigdy tego nie robiłem, ale myślę że nie jest to Rocket science.
Tak na prawdę będę go używał tylko do lekkich przyczepek typu laweta motocyklowa / bagażnik rowerowy.
Z opisu haka wynika, że nie trzeba nic wiercić, ani podcinać zderzaka.

Po montażu muszę podjechać z kompletem dokumentów na przegląd?
Dzieki

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, 
Na co zwracać uwagę podczas zakupu haka holownicze...

źródło: comment_1665125426mjL9pjfZq9DmF9VKwibYbC.jpg

Pobierz
  • 5
@BardzoWyimaginowanyNick kupujesz dedykowany hak to wtedy jego montaż jest w otworach konstrukcyjnych samochodu i sprowadza się do zdjęcia zderzaka, odkręcenia belki pod nim i montażu belki do haka. Po montażu jedziesz na stację SKP i dostajesz od nich papierek i z nim do wydziału komunikacji i tyle. Uwagę zwrócić na kompletność zestawu, na to czy przy samym haku na pewno jest tabliczka znamionowa z homologacją i w sumie tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BardzoWyimaginowanyNick: jeżeli hak jest dedykowany do twojego auto to montaż jest banalny. Problem może być z wiązką elektryczną. Ja montowałem do Astry H i był to banał. Wpięcie wtyczki w odpowiednie gniazdo w skrzynce bezpieczników. Kolega montował w jakimś Hyundaiu i tam już był problem. Coś musiał lutować.
Lepiej dołożyć pieniążków i kupić wiązkę dedykowaną do twojego auta.
@BardzoWyimaginowanyNick: montowałem kiedyś samodzielnie do Colta CZ. Niby hak dedykowany ale kabel od wiązki był za krótki. Sporo lutowania, ja się wpiąłem w prawą lampę z wiązką haka. Musiałem również trochę podciąć zderzak. Poza tym wszystko pasowało ale ciężko było wykręcić i później wkręcić śruby mocujące. Polecam dobry klucz udarowy.