Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lubieczipsy_: mój pierwszy smartfon po przesiadce ze zwykłych komórek to była Lumia 735. Jak po paru latach przestali wspierać system a apki zaczęły zdychać przez brak aktualizacji to z bólem serca przesiadłem się na androida. Ile czasu mi zajęło żeby przyzwyczaić się do tego androidowego interfejsu, który był tak chaotyczny w porównaniu do WP xD Gdyby wspierali ten system do dziś to byłbym wiernym fanboyem xD
@lubieczipsy_: przygodę z Windows Phone zacząłem od Lumii 625 - tani, płynnie działał, z jakością wykonania był problem, ale to był telefon dodawany do abo za 1 PLN.

Potem przez chwilę bawiłem się 1020 - aparat sztosik, wykonanie super, w środku w zasadzie to samo, co w 625, czyli nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) - dosłownie WP zapierniczał tak samo na każdym modelu.

Finalnie wylądowałem na 930
Ale to hulało.


@lubieczipsy_: Wspaniały system, do dziś Lumia 830 to chyba mój ulubiony smartfon ze wszystkich jakie miałem. Łączył zalety iOS (szybkość, brak zwiekszek, ascetyzm, brak obsługowości) i Androida (jednak większa otwartość, mniej restrykcyjna polityka MS względem twórców aplikacji - na Windowsa była aplikacja identyfikująca połączenia przychodzące, na iOS do dziś nie ma).

No i nie zapominajmy, że motorem napędowym Lumii/Windows Phone były wspaniałe aplikacje Nokii, totalnie bijące na głowę
Nie wiem jak to potem wyglądało ale Lumia 800 czyli Windows 7/7.8 to był strasznie niedopracowany system. Prosty przykład, brak osobnego poziomu głośności alarmu i dzwonka. Wyciszyłeś telefon wieczorem i budzik już cię nie obudził ¯_(ツ)_/¯
założę się że za jakiś czas Apple zrobi kopię tego UI i ludzie będą mówić jacy są rewolucyjni xD

@notting_writer1: tak naprawdę to zarówno ios7 jak i googlowy flat design były mocno inspirowane stylem Metro z Windows Phone - kiedy ios7 był pierwszy raz pokazany to ludzie wszędzie pisali komentarze że jest żywcem zerżnięty od Microsoftu.

https://www.computerworld.com/article/2475256/apple-drinks-the-microsoft-kool-aid--bases-ios-7-on-windows-8--metro-.html