Wpis z mikrobloga

To się w głowie nie mieści.

Imigrant zawisł na naszym wspaniałym płocie granicznym a patrolujący strażnicy graniczni mają z niego bekę i dehumanizują.

Pomijam, że gdyby spadł a nie zsunął się to by złamał kark. Na ich oczach. Nie zrobili nic by mu pomóc.

Nieważne co kto sądzi o imigrantach. Podstawowym prawem człowieka jest zakaz tortur i poniżania.

https://twitter.com/czabanpiotr/status/1578088489257779200?s=46&t=gjZgV0zwL7lEUnvEu5E0Yw

#muremzamundurem, huh?

#imigranci #bekazpisu #polityka #bialorus
  • 33
@zapomnialemhaslo: To prawda, ja nie jestem zdziwiony. Widać to zresztą po rechocie wykopków pod kadrem z tego filmiku gdy jeszcze nie wyszło na jaw zachowanie strażników.

Bardziej mnie zastanawia jak tacy ludzie mogą być przyjmowani do służb? Po co robić jakieś testy psychologiczne w takim razie. Przecież to jest zachowanie którego wstydzilo 99 na 100 osób.
@pawelczixd: Dodatkowo: zdjęcie tego człowieka z dehumanizujący podpisem zamieszcza wspaniały patriotyczny portal Podlaskie24.PL. Jest szeroko szerowane, również na wykopie i wszyscy mają świetną zabawę z człowieka, któremu grozi śmierć.

Oczywiście @Moderacja ma to w nosie. Bo sceny drastyczne to nie jest człowiek wiszący na drucie żyletkowym, to mogą sobie oglądać dzieci, sceny drastyczne to jest widok karabinu.
@Parmenides69: Najeźdźców? Masz jakieś informacje, że ten człowiek chciał przejac jakieś terytorium albo władzę w Polece? Bo chyba nie uzywalbys słów których znaczenia nie rozumiesz, prawda?

Co do przestępców to nie masz racji - jeśli przestępca nie zagraża zdrowiu i życiu innych to robi się wszystko żeby go uratować a następnie SĄD decyduje o jego karze. Żadna służba w Polsce nie jest prawnie upoważniona do samosądu.
@pawelczixd: a wystarczylo jak czlowiek stawic sie na przejsciu granicznym z dokumentami i poprosic o azyl, jesli jest sie faktycznym uchodzca to zostalby on udzielony, jesli jest sie imigrantem to trzeba spelnic inne okreslone warunki ale tez jest do zdobycia, ale nie, trzeba #!$%@? jakies małpie szopki probujac wlezc "oknem", majac w #!$%@? jakiekolwiek prawo danego kraju juz na wstepie, "bo tak".

No biedny panmurzyn, kompletnie mi go nie zal, tak
Jest szeroko szerowane, również na wykopie i wszyscy mają świetną zabawę z człowieka, któremu grozi śmierć.


@Andreth: Ale on tam sam wszedł - na 4 metrowy płot z drutem kolczastym i żyletkami. Sam na siebie sprowadził zagrożenie.

A ty stosujesz narrrację jakby go tam sami pogranicznicy wrzucili przy akompaniamencie śmiechu i ogólnie dobrej zabawy.

Co broniło temu typowi udanie się na przejście w Kuźnicy i przekroczenie granicy bez narażania się na
@pawelczixd: @Andreth: Słusznie piszecie o dehumanizacji, ale czy nie jest trochę za późno, skoro od pół roku tutaj dehumanizuje się Rosjan a każde nagranie z ich śmiercią lub zwłokami budzi powszechną radość. Rosjanie łamią międzynarodowe prawo wchodząc na teren Ukrainy, gdzie nikt ich nie chce a migranci łamią międzynarodowe prawo wchodząc na terytorium Polski, gdzie nikt ich nie chce, więc powody dehumanizacji wydają mi się dość podobne. Albo walczymy z