Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Mam dosyć trudną sytuację z pracodawcą. Ostatnio dostałem wypowiedzenie umowy o pracę, po tym jak odmówiłem wykonania polecenia, które wykraczało poza moje obowiązki. Jeśli to ważne to chodziło o transport materiałów do magazynu oddalonego o ok. 6-7 godzin jazdy od firmy i następnie powrót z powrotem na firmę, czyli łączny czas pracy wynosiłby od 8 do około północy, lub nawet później (transport był gotowy dopiero około 11). Przypominam, że byłem na umowie o pracę.

Generalnie pracodawca notorycznie wymagał robienia nadgodzin (zazwyczaj około 190-210h miesięcznie), za które płacił "pod stołem", lub wcale w zależności od miesiąca lub humoru.

Przechodząc do meritum - przy otrzymaniu wypowiedzenia otrzymałem polecenie, abym się więcej tam nie pokazywał, a wypłatę dostanę na miesiąc do przodu. Dostałem również polecenie, aby zużyć cały urlop, jaki miałem.
Moje pytanie - Czy nie stawiając się do pracy podczas trwania okresu wypowiedzenia pracodawca może dodatkowo zwolnić mnie dyscyplinarnie? Czy w takim wypadku będę w stanie się jakoś wybronić przed sądem?

Z góry dzięki za pomoc Mirasy, bo nie wiem co dalej zrobić.

#pracbaza #poradyprawne #poradyprawnicze #prawo #prawopracy #kodekspracy
  • 9
@snoop_catt: jeśli w dokumencie wypowiedzenia mialeś podany termin wybrania urlopu oraz pozostałego zwolnienia ze świadczenia stosunku pracy to nie. Jeśli tego nie ma, to niech kadry to poprawią, zgodnie ze słowami szefa
@sberatel mam w papierach tak:

"Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony z zachowaniem okresu wypowiedzenia"


A na dole

"Z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, który upływa z dniem 04.11.2022"


Czy w takiej sytuacji też mogę zostać zwolniony z wykonywania pracy?
@impulstelefoniczny mam to samo zdanie, że trzeba walczyć z Januszexami na każdym polu, jak tylko można, ale każdy wokół mi mówi, że firma ma plecy i tylko stracę masę czasu i kasy na adwokatów i wiecznie ciągnące się rozprawy.
Ze znalezieniem świadka potwierdzającego moje zeznania raczej problemu nie będzie, bo prawie wszyscy są ostro #!$%@? tą sytuacją, bo tyczy się kilku osób. Różnica jest taka, że reszta pracowników dostała jedynie #!$%@? i