Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak poprawnie wykonywać wiosłowanie w opadzie tułowia?
1. Łokcie blisko tułowia, wręcz ocierają o żebra czy jednak szerzej?
2. Ruch łokci raczej za siebie czy raczej w górę? A może pośrednio?

Do tej pory robiłem z łokciami blisko tułowia i raczej za siebie niż w górę. Wydaje mi się, że to ćwiczenie dobrze mi wchodzi ale chce się upewnić zanim wejdę na wyższe ciężary.
#mikrokoksy #mirkokoksy
  • 3
Im szerzej lokcie tym bardziej pracuje rownolegloboczny i naramienne. Lokcie ida naturalnie, ciagniesz do dolu brzucha. Jak dowalisz ciezaru to lokiec sie sam ustawi. Masz zupelnie nie czuc bicepsu. Niektorzy trenerzy kombinuja aby ruch byl bardziej wahadlowy i zaczynal sie prawie z poziomu glowy z napietym tricepsem, wg mnie to jest przekombinowane i nie ma sensu na poczatku.
Zacznij to cwiczenie robic w oparciu kolana o lawke, tak aby korpus byl rownolegly
@Dar_Q: jeżeli chcesz jak najbardziej pracować najszerszym grzbietu, to ściągasz łopatki tak jakbyś chciał je sobie schować do d.. łokcie blisko tułowia i ruch wykonujesz tak, jakbyś chciał kogoś za sobą jebnąć łokciem w brzuch.
Jeżeli chcesz wzmocnić czworoboczny to najłatwiej to opisać tak, ze ruch jest podobny do wyciskania na ławce, z tym ze w odwrotna stronę. W tym wypadku seal row jest według mnie idealnym ćwiczeniem.