Wpis z mikrobloga

Do tej pory myślałam, że AC pokrywa szkody typowo parkingowe. Jak przypierdzielę w kogoś albo w coś ma drodze to też należy mi się normalne odszkodowanie? Mam samochód w którym padła skrzynia automatyczna. Naprawa ~13k, a samochód wart może z 20.(przy założeniu, że skrzynia sprawna;) ). Juz nie wiem czy nie lepiej opłaca mi się go zarysować tak by dali całkę
#samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #wypadek
Pobierz
źródło: comment_1665045087e65TlnOqEcenYWCtZM0Khk.jpg
  • 11
@RozowaWkolorachTeczy: O dokładny zakres swojego AC dopytałbym swojego agenta, ponieważ są różne warianty AC, rynek wymyślił najróżniejsze rzeczy, więc masz i AC od samej kradzieży + szkoda całkowita i takie gdzie masz tylko właśnie drobne uszkodzenia zewnętrzne, no i oczywiście pełne AC ze wszystkim. Nikt z Nas nie wie jaki masz zakres wykupiony, na jakich warunkach w jakiej firmie ani czy nie masz jakichś udziałów własnych, więc ciężko odpowiedzieć na takie
Do tej pory myślałam, że AC pokrywa szkody typowo parkingowe. Jak przypierdzielę w kogoś albo w coś ma drodze to też należy mi się normalne odszkodowanie?


@RozowaWkolorachTeczy: LOL a skąd ty takie wnioski wyciągnęłaś? xD

AC pokrywa twoje błędy i głupotę o ile nie jest to zamierzona szkoda lub pod wpływem.

Zasadniczo jak rozbijesz sie o słup w zimię to nikt nie będzie kwękać że zrobiłaś to specjalnie. Tylko weź się
Nikt z Nas nie wie jaki masz zakres wykupiony, na jakich warunkach w jakiej firmie ani czy nie masz jakichś udziałów własnych, więc ciężko odpowiedzieć na takie pytanie.


@sayanek: częściowo odpowiedziałeś, bo pytanie było bardziej o to czy z AC przy winie własnej w kolizji drogowej mogę otrzymać kasę z ubezpieczenia i wychodzi na to, że mogę jeśli moje AC ma to w zakresie. Nie wiedziałam wczesniej, że to jest w
@RozowaWkolorachTeczy: ubezpieczalnie sporo zaniżają, np mój jest teraz warty 110k a wycena przy przedłużaniu na 90k i nic z tym nie zrobi. W momencie kiedy masz faktycznie jakąś padniętą skrzynie to może się opłacać taka szkoda.

Z tym że na takie stare auta nikt nie bierze AC bo jego cena jest nieproporcjonalna (ubezpieczalnie nie są skore dawać dobrej oferty na grata) na >10 latka to większość wykupuje raczej AC-antykradzieżowe only
AC pokrywa twoje błędy i głupotę o ile nie jest to zamierzona szkoda lub pod wpływem.


@cwlmod: no doba, wracając do mojego przykładu. Mam zepsutą skrzynię. Rozumiem, że usterek mechanicznych powstałych w wyniku eksploatacji AC nie pokrywa? Czyli cokolwiek mi się popsuje na drodze (bez wypadku/kolizji) to AC pokryje jedynie lawetę, a kosztu naprawy już nie?
Czyli mogę jechać na parking i niechcący zarysować o filar drzwi, błotnik i zderzak i
Z tym że na takie stare auta nikt nie bierze AC bo jego cena jest nieproporcjonalna (ubezpieczalnie nie są skore dawać dobrej oferty na grata) na >10 latka to większość wykupuje raczej AC-antykradzieżowe only


@dzem_z_rzodkiewki: mój ma 12 lat i odkąd go mam kupuję na niego "pełne" ubezpieczenie AC. Kiedyś zarysowałam zderzak na parkingu i głupia nie skorzystałam z AC..
Z tym że na takie stare auta nikt nie bierze AC bo jego cena jest nieproporcjonalna (ubezpieczalnie nie są skore dawać dobrej oferty na grata) na 10 latka to większość wykupuje raczej AC-antykradzieżowe only


@dzem_z_rzodkiewki: XD Sam chyba nie wiesz co mówisz :D Masa ludzi ubezpiecza auta 8-15 letnie, choćby dla świętego spokoju, za ubezpieczenie AC takiego auta zapłacą rocznie połowę mniej(a czasami jeszcze mniej) niż za parking strzeżony czy garaż.
Masa ludzi ubezpiecza auta 8-15 letnie, choćby dla świętego spokoju, za ubezpieczenie AC takiego auta zapłacą rocznie połowę mniej(a czasami jeszcze mniej) niż za parking strzeżony czy garaż.


@sayanek: Te ubezpieczenia na nastoletnie auta to zahaczają moim zdaniem o oszustwo.

Typowa oferta skonstruowana jest tak, że rodzaj szkody (częściowa/całkowita) określany jest wg. cenników ASO, co dla nastoletniego auta praktycznie każda szkoda inną niż drobna kwalifikowana jest jako szkoda całkowita.

Szkoda całkowita