Wpis z mikrobloga

Dostałem za wycieraczkę (niczego osobiście nie przyjmowalem) wezwanie od straży miejskiej w celu wyjaśnienia okoliczności popełnienia wykroczenia, parkowanie na znaku B36 pod blokiem (gdzie wszyscy parkują). Wypisane bardzo niechlujnie, numer rejestracyjny niemal dwuznacznie można przeczytać. Płacić czy czekać na listowne wezwanie?
#mandat #mandaty #strazmiejska #krakow
  • 8
@syctac: przede wszystkim naucz się znaków drogowych, a co do wezwania, nie jest to mandat, tylko jak sam napisałeś wezwanie, więc jeszcze nic nie płać. A czy iść do SM czy nie to już Ci nie będę doradzał, sam podejmij decyzję czy wiesz, że złamałeś przepisy, czy uważasz że nie zrobiłeś niczego złego. Tak jeszcze zaznaczę, że wymówka pod tytułem "wszyscy tutaj tak parkują" nie unieważnia wykroczenia, nie jest też okolicznością
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@breathnoir: @voot: zazwyczaj nie parkuję w tym miejscu, w pewnym sensie nie rozumiem czemu ten znak tam jest, chyba tylko po to żeby kosić hajs, bo to droga wewnętrzną osiedla
@syctac mi kiedyś pan strażak podarował jak się okazało że nie miałem wcześniejszych wykroczeń w Krakowie. Oczywiście trzeba było iść z tą kartką na komendę