Wpis z mikrobloga

Pierwsza próba z chlebem na mące łubinowej, rezultat zaskakująco pozytywny jak na pierwszy raz.
Używałem tego przepisu

Z rzeczy które zmieniłem to zamiast 1/3 łyżeczki gumy ksantanowej użyłem pół łyżeczki gumy guar (taką akurat miałem i jeśli dobrze kojarzę ich proporcje przy podmienianiu to 2:3). Do tego zamiast Swerve u mnie poszedł ksylitol, 30g (ale tak jak teraz o tym myślę to dałbym z 20 następnym razem).

Nie mam robota, ciasto początkowo było niesamowicie kleiste więc zacząłem je wyrabiać mikserem ręcznym z tymi nasadkami do wyrabiania ciasta, dość szybko zrobiło się zwarte i mniej klejące, po 5 min przeszedłem na zagniatanie ręczne bo mikser przestał sobie radzić. Wyrabiałem jeszcze 5 min.

Ciasto było lekko zielonkawe, całkiem solidnie urosło. Co do czasu pieczenia z przepisu u mnie się to zupełnie nie sprawdziło ale mam piekarnik gazowy xD

Jesli chodzi o efekt końcowy, chleb bardzo przypomina typowy, jasny, pszenny bochenek. Z różnic to jest ciut ciemniejszy w kolorze, imo ciut słodszy (dlatego planuję zredukować ilość ksylitolu), a skórka jest cieńsza i nie udało mi się uzyskać efektu takiej typowej, chrupiącej, grubej skórki, będę próbował w przyszłości. Nie kruszy się, jest dość zwarty, elastyczny, ładnie się tostuje.
Ogólnie jestem mega zadowolony, będę podejmował próby modyfikowania tego ciasta pod zwykłe bułeczki, ciasto na pizzę i może bułę do kebsa bo widzę w tym wielki potencjał i już teraz wiem, że to był pierwszy z wielu razy kiedy użyję tego przepisu ()

Jeśli chodzi o koszty to w zależności od źródła składników koszt bochenka to 9-10pln z tego co wyliczyłem.
W komentarzu zdjęcie przekroju.

#keto #lchf #pieczzwykopem
Pobierz Piesa - Pierwsza próba z chlebem na mące łubinowej, rezultat zaskakująco pozytywny ja...
źródło: comment_1665005066mmuov816ofiOS3wKFFpOmQ.jpg
  • 6
@Darknov Na Allegro pełno ofert, stacjonarnie mało gdzie jest dostępny niestety. Tak, jak dla mnie za wysoko białkowy, przyszłe partie spróbuję z mielonym słonecznikiem jeszcze :D