Wpis z mikrobloga

@luczjanoitaliano: wiekszosc gada o oledach LG, ja tam polazlem do sklepu i doslownie jeden obok drugiego porownalem oled lg 65 vs soniacza 75 i wybralem sony. po poczatkowym przyzwyczajeniu sie uwazam ze nawet nie jest az tak duzy jak mi sie wydawalo, chociaz po przesiadce z 55 na poczatku byl szok xd
wiekszosc gada o oledach LG, ja tam polazlem do sklepu i doslownie jeden obok drugiego porownalem oled lg 65 vs soniacza 75 i wybralem sony


@hekktik: ja tez kiedys zrobiłem ten bład i w sklepie wybralem sony. Jakież bylo moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się co to clouding i inne tego typu zjawiska. Nie minął rok i musiałem wymienić na oleda i to była dobra decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡
@Aoky: clouding masz przy bialych elementach na totalnie czarnym tle, czyli np na startowym logo czy costam. kazda tech ma swoje wady - oledy np wypalanie stalych elemenow (hud, loga tv) aka ghosting albo #!$%@? czernie
@Aoky: no i jak masz obraz w czyms normalnym czyt film/gra to zadnego cloudingu nie ma. clouding wystepuje w sztucznych warunkach. inna kwestia ze ta slynna czern na oledach jest zcrushowana - widzisz wlasnie czarny tam gdzie powinienes widziec x odcieni szarosci i detale ktore na oledzie sa po prostu czarne. no need to be upset
@hekktik: jak się ogląda cda na źle ustawionym OLED to się ma wtedy crushed black, normalnie na dobrze skalibrowanym oledzie praktycznie nie występuje - kolejny argument z dupy przeciwników OLED. Wystarczy wbić na reddit i można przeczytać dokładnie to samo co napisałem.

@luczjanoitaliano: polecam OLED lub QLED. Super ważne jest to o czym nikt tutaj nie mówi: tv powinien być z najnowszego dostępnego rocznika, a to dlatego ze chodzi o
Jakież bylo moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się co to clouding


@Aoky: no clouding to chyba nie w oledzie.

ja tam polazlem do sklepu i doslownie jeden obok drugiego porownalem


@hekktik: Polecam uważać na porównanie w sklepach. Telewizory potrafią być na mocno innych ustawieniach, niektórzy producenci znani są z specjalnych ustawień sklepowych, które są bardzo żywe i sztuczne, a na pierwszy rzut oka mogą się podobać szczególnie w warunkach sklepowych.