Wpis z mikrobloga

Myślałem nad tym, żeby założyć dziecku konto w banku i żeby miał tam tylko swój rachunek bankowy na który ja, mama czy babcia będzie miała ochotę wpłacić jakaś sumę pieniędzy. Po osiągnięciu pełnoletności będzie mógł sobie z tych pieniędzy skorzystać. Gdzie takie coś mogę założyć? Dziecko obecnie ma 3 lata.

Ps. Przy tej inflacji to ma w ogóle jakiś sens? Mam wrażenie, że kilka stów jakie miałby tam wpłacane miesięcznie, za 15 lat będzie to nic nie warte xD

#banki #dzieci #oszczedzanie
  • 12
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: Dokładnie tak jak mówisz. Przy obecnym świecie nie mam pojęcia który konkretny produkt, bez dywersyfikacji byłby najlepszy aby chronić kapitał przez 15 lat, ale na pewno zwykłe konto dobrym pomysłem nie jest.
  • Odpowiedz
@CyrekLax: dolar lub chińska waluta/złoto
jeśli cokolwiek będzie w stanie udupić chińską gospodarkę to nic temu nie przeszkodzi ale będziesz udupiony razem z 20% ludności na tym globie
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: lepiej mu założyć konto i dawać mu rozporządzać hajsem, wpłacać co miesiąc ustaloną kwotę i nie dawać nic więcej. To mu się bardziej w życiu przyda. Równie dobrze możesz przecież sobie założyć dodatkowe konto/subkonto oszczędnościowe i tam dzieciakowi odkładać.
  • Odpowiedz
jeśli cokolwiek będzie w stanie udupić chińską gospodarkę

@SarahC: to coś nazywa się demografia i udupi ich szybciej, niż ci się wydaje (chociaż nie tak szybko, jak niektórzy by chcieli)

Inb4: "Europa i USA mają gorzej". Nie, nie mają.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: W polsce staną wtedy wszystkie fabryki bo szlag trafi podzespoły także przemyśl to sobie jeszcze
Jak stanęły paczki z dżaponii na pół roku na 12 klocków to myślałam że #!$%@? dostanę ale ja jestem osobą prywatną i nie prowadzę firmy XD
  • Odpowiedz
@SarahC: przypominam, że i UE i USA na najbliższe lata mają ambitne plany zmniejszania zależności od Chin.
Poza tym, co ma znaczyć zdanie "przemyśl to sobie jeszcze"? Że moje gadanie zmieni ich sytuację? Ich demografia jest w tragicznym stanie, oszukują z danymi, żeby wyglądało lepiej, niż jest w rzeczywistości, masa jedynaków, masa wolnych facetów, kultura utrzymywania rodziców przez dzieci, ksenofobiczne społeczeństwo, przez co imigracją nie da się tego załatać, dziesiątki kolejnych
  • Odpowiedz